Aktualności
12.05.2019

Nie tylko Kortowiada

 

15 maja (środa) - Sala kameralna Amfiteatru im. Czesława Niemena

KONCERT PRZETWORÓW WIELOMUZYCZNYCH

Wrzucamy do kotła indywidualnych muzyków, dodajemy garść rokendrola i szczyptę polskiej klasyki, pasteryzujemy w turbo wysokiej temperaturze scenicznego (wy)garu i słuchamy, jak powstaje improwizowany, muzyczny dżem w sosie własnym! Nigdy wcześniej niewspółpracujący ze sobą muzycy z regionu we wspólnych improwizacjach rozgniotą was na marmoladę!

Zagrają:
Adam Miller - Romantycy Lekkich Obyczajów - bas/wokal
Paweł Rychta - Traffic Junky - gitara
Cezary Kuczyński - Brylanty&Bażanty - wokal/ukulele
Dariusz Wiśniewski - Brylanty&Bażanty - akordeon
Aleksander Olas Ostrowski - perkusja/wokal
Krzysztof Forest Partyka - klawisze
Piotr Szymański - gitara

Wejściówki do wygrania w poniedziałek i wtorek (UWM FM Po Południu) oraz środę (Uwierz w Muzykę).

15 maja (środa) - Galeria Sowa

CZARNY PIES

To jedyne w swoim rodzaju przedsięwzięcie, w którym udział biorą największe indywidualności polskiego bluesa, jazzu i rocka.
Każdy koncert to niepowtarzalny program, w którym liczą się dźwięki, emocje i nastrój chwili.

*Jan Gałach – skrzypek, multiinstrumentalista. Muzyk ze świetną techniką, wyobraźnią muzyczną i olbrzymim dorobkiem. Kompozytor i aranżer. Wielokrotny laureat licznych rankingów muzycznych. Lider zespołu Jan Gałach Band. Od wielu lat jest uważany za najlepszego skrzypka w polskim bluesie
* Michał Kielak – harmonijka. Wielki talent muzyczny i osobowość powodują że jest muzykiem rozchwytywanym i niezwykle lubianym. Wielokrotny laureat ankiet muzycznych. Od lat w Blues Top najlepsza harmonijka
* Jerzy Piotrowski – legendarny perkusista supergrupy SBB. Wielokrotny laureat plebiscytów na najlepszego perkusistę. Koncertował i nagrywał z między innymi: Czesław Niemen, Dżem, Young Power, Martyna Jakubowicz, Stanisław Sojka, John Porter, Irek Dudek i wielu innych. Nagrał kilkadziesiąt płyt. Od wielu lat mieszka w USA.
*Mirosław Rzepa – gitarzysta , multiinstrumentalista. Od lat ściśle związany z czołówką śląskiego środowiska muzycznego. Współpracował, nagrywał i koncertował między innymi z grupami SBB, Krzak , Dżem, Bezdomne Psy, Błędowski-Winder Band oraz Elżbietą Mielczarek, Ryszardem Skibińskim, Ryszardem Riedlem, Zbigniewem Hołdysem......
*Krzysztof Ścierański – od wielu lat najlepszy gitarzysta basowy w Polsce. Współpracował z dziesiątkami gwiazd między innymi: Ewa Bem, Marek Grechuta, John Porter Zbigniew Namysłowski, Krzesimir Dębski, Laboratorium, String Connection, Air Condintion, Republika, Wilki i dziesiątki innych. Współpracuje z artystami ze wszystkich zakątków świata, reprezentującymi najróżniejsze gatunki muzyczne. Nagrał kilkadziesiąt płyt.
* Leszek Winder – gitarzysta, kompozytor, lider legendarnej super grupy Krzak. Koncertował oraz nagrywał z wieloma muzykami tworzącymi od lat czołówkę Polskiej sceny muzycznej. Nagrał szereg autorskich płyt. Od lat uznawany za czołowego gitarzystę w kategorii blues oraz rock. /GUITAR TOP, BLUES TOP i inne/

Wejściówka do wygrania we wtorek (Uwierz w Muzykę).

18 maja (sobota) - Nowy Andergrant

DO DIABŁA Z WAMI

Metal, Śmierć i choroba duszy. Wystąpią: In Twilight's Embrace, Varmia i Gorycz.

In Twilight's Embrace (Metal Śmierci). Pełni czerni, plują żółcią, tryskają jadem, rzygają krwią. Ze Śmierci, nieszczęść i polskiego rocka utkani. Żywi nieumarli. Jadą z “Lawą” w Polskę. Na zgubę jej i swoją własną.

Varmia (Pagan Black Metal). Ich zeszłoroczny album “W ciele nie” skutecznie zagiął czasoprzestrzeń i wielu przeniósł do wieków średnich na ziemiach leżących dziś w obrębie Warmii, albo przynajmniej do połowy lat 90. XX w. Lasy, tajemnicza kraina i oddech czasu, który już dawno przeminął.

Gorycz (Post/Noise/Black Metal). Po dwóch latach eksplorowania tego, co dziwne i improwizacji, Gorycz wydała debiutancki album w Pagan Records. “Piach” ukazał się dzień po “Lawie” In Twilight’s Embrace, niosąc wieloznaczną, wisielczą poetykę splecioną z przygnębiającą muzyką. Na pokładzie muzycy znani m.in. z Non Opus Dei. Nie trzeba zatem dalszego tłumaczenia, dlaczego grupa zasila skład tego wieczoru.

Wejściówki do wygrania: we wtorek (Rock Block), środę, czwartek (UWM FM Po Południu) oraz w czwartek (Zakład Patologii Dźwięku).

19 maja (niedziela) - Galeria Sowa

BUŁAT OKUDŻAWA I WŁODZIMIERZ WYSOCKI - NAJWIĘKSI BARDOWIE XX WIEKU

Niezwykły wieczór poświęcony dwóm największym bardom XX wieku - Włodzimierzowi Wysockiemu i Bułatowi Okudżawie. Ich twórczość wpisała się na zawsze w historię i tradycję piosenki. Swoją charyzmą docierali do milionów odbiorców na całym świecie. Śpiewali na przekór ustrojowi, na przekór KGB, na przekór cenzurze. Dawali nadzieję. Na scenie zabrzmią ich największe i najpiękniejsze, także najbardziej znane przeboje. Wykonywać je będą Piotr Kajetan Matczuk, Tomasz Imienowski, Artur Chyb - muzycy zespołu PIRAMIDY.

Ten koncert to niezapomniany, przesycony nostalgią, naznaczony odrobiną filozoficznej zadumy, ale nie pozbawiony humoru i nutki satyry wieczór spędzony z pięknym słowem i cudowną muzyką. Dobór repertuaru został starannie przemyślany. Czeka nas długa chwila rozrzewnienia obrazem muzycznym, którego ilustratorem jest doskonały głos Piotra Kajetana Matczuka i perfekcyjny akompaniament Tomasza Imienowskiego i Artura Chyba. Pieśni, składające się na ten niezwykły projekt, zostały wybrane przez muzyków w bardzo przemyślany sposób. Program charakteryzuje się zróżnicowaniem pod kątem muzycznym. Podczas koncertu muzycy opowiadają o barwnym i dramatycznym życiu obu bardów. W czasie koncertu będzie można usłyszeć najbardziej znane pieśni Bułata Okudżawy: Pieśń gruzińską, Piosenkę o papierowym żołnierzyku, Balonik, Wybaczcie piechocie, Modlitwę - Dopóki ziemia kręci się. A także niezapomniane piosenki Włodzimierza Wysockiego: w tym legendarne konie narowiste oraz wiele innych.

Wejściówka do wygrania w poniedziałek (Strefa Niepotrzebnych Słów i Dźwięków).

Przyjaciele - stań się jednym z nich: