Aktualności
07.01.2019

Kortofest 2019 - zgłoś zespół i zagraj na Kortowiadzie!

Rada Uczelniana Samorządu Studenckiego Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie oraz Radio UWM FM zapraszają młode kapele do udziału w jubileuszowej dziesiątej edycji konkursu Kortofest. Jego finał zaplanowano 17 maja. Zgłoszenia przyjmowane będą do 14 kwietnia.

Kortofest odbywa się od 2010 roku - zawsze towarzysząc największym i najpiękniejszym juwenaliom w Polsce, czyli Kortowiadzie. Młode kapele walczą w nim m.in. o 5000 złotych, sesję nagraniową w studiu Radia UWM FM oraz występ na dużej scenie kolejnej edycji imprezy. Wszystko to trafi do najlepszego zespołu finału. A do niego zakwalifikuje się 5 najlepszych grup wybranych przez jury powołane przez organizatora, czyli Radę Uczelnianą Samorządu Studenckiego UWM w Olsztynie oraz jedna, która w głosowaniu internetowym wywalczy "dziką kartę".

Tegoroczna edycja - jubileuszowa - będzie też okazją do przypomnienia 10-letniej historii konkursu. Ale jak zawsze ma wyłonić zespół, który dostanie prawie wszystko, czego potrzebuje na początku swej działaności. A kogo szukamy? "Kapeli, która wykorzysta potencjał nagród. W studiu zarejestruje profesjonalnie swój materiał. Gotówka zawsze się przyda. A występ na dużej scenie Kortowiady? - to marzenie wielu uznanych marek na polskiej scenie. Dla młodej kapeli - świetna okazja do promocji autorskiej muzyki" - mówi dyrektor artystyczny Kortofestu i redaktor naczelny Radia UWM FM Piotr Szauer.

Więcej informacji znajdziecie w Regulaminie. A formularz zgłoszeniowy dostępny jest TU.

Laureatami głównej nagrody KortoFestu byli do tej pory:
- Orange The Juice (2010)
- Majestic (2011)
- The Toobes (2012)
- Straight Jack Cat (2013)
- ThermiT (2014)
- Blue Deep Shorts (2015)
- Whoiswho (2016)
- Chorzy (2017)
- OHO!KOKO (2018)

Przyjaciele - stań się jednym z nich: