Aktualności
13.11.2018

The Dumplings, Percival Schuttenbach i inni

22 listopada (czwartek) – Nowy Andergrant

STAND-UP WARMIA: CEZARY JURKIEWICZ I BARTEK WALOS

Najbliższe spotkanie będzie już 22 wieczorem Stand-up Warmia Andergrant. Na scenie dwóch wspaniałych komików ze Stand-up Polska: Cezary Jurkiewicz z najnowszym programem "Dobra Nowina" oraz Bartek Walos, który także zaprezentuje swój pełny program. Przewidziany jest open mic. Całość poprowadzi tradycyjnie Krzysztof Sawczuk oraz Arkadiusz Jaksa Jakszewicz.

Bilety do wygrania w poniedziałek, środę i czwartek (UWM FM Po Południu).



23 listopada (piatek) – Pub Poprawka

POD KONTROLĄ

Olsztyński zespół założony w 2017 roku z inicjatywy perkusisty Pawła Brzuszka i basisty Macieja Szmelc, którzy funkcję wokalisty powierzyli Gosi Gorgol – kreatywnej autorce tekstów zespołu. Po kilku zmianach personalnych skład grupy ostatecznie zamknął bardzo młody, ale niezwykle utalentowany gitarzysta Filip Przybyła. Członkowie zespołu Małgorzata Gorgol – wokal,
Filip Przybyła – gitara, Maciej Szmelc – bas, Paweł Brzuszek - perkusja

Jeszcze w tym samym roku zespół zaprezentował swoją muzykę publiczności grając w kilku olsztyńskich lokalach. W kwietniu 2018 roku ukazało się nagrane własnymi siłami demo, w którym członkowie grupy zaprezentowali cztery utwory zapowiadające płytę. W chwili obecnej zespół pracuje nad debiutanckim albumem, który ukaże się wiosną 2019 roku.

Bilety do wygrania we wtorek i środę (Uwierz w Muzykę).



24 listopada (sobota) – Nowy Andergrant

PERCIVAL SCHUTTENBACH, VARMIA, LILLA WENEDA

Percival Schuttenbach to potentat na scenie folk-metalowej i medieval-folkowej w Polsce, twórca ponad 8 albumów. Zespół ma na koncie wiele osiągnięć, w tym koncerty w krajach całej Europy, nagrody na festiwalach folkowych, a także – jako jeden z niewielu wykonawców w Polsce – diamentową płytę za współautorstwo muzyki do projektu Równonoc - spektakularnego połączenia hip-hopu ze słowiańskim folkiem. Grupa zagrała ponad 1000 koncertów na wszelkiego rodzaju festiwalach, turniejach i inscenizacjach historycznych, jest twórcą licznych podprojektów związanych z rekonstrukcją historyczną. Percival powstał w 1999 roku, członkowie zespołu pochodzą z Lubina i Legnicy. Ogromne doświadczenie sceniczne, wyjątkowe scenografie, światła, udźwiękowienie, stroje i charakteryzacje to ich znak rozpoznawczy. Dźwięki zespołu w dużym stopniu uświetniają najnowsze wydanie najbardziej eksportowej polskiej gry The Witcher 3 – Wild Hunt. Percival, obok Marcina Przybyłowicza i Mikołaja Stroińskiego, został uhonorowany statuetką MocArta 2015! Grupa gościła na ekranach TV od Szwecji po Serbię, a ich fankluby można znaleźć w Brazylii i Chinach.

Varmia to pochodzący z Olsztyna black metalowy zespół założony dwa lata temu przez Lasotę (gitara, wokal). Rok po powstaniu formacja wydała bardzo przychylnie przyjęty debiutancki album „Z mar twych”. Zespół jako priorytet traktuje naturalne, autentyczne brzmienie, dlatego też pierwszy album został nagrany "na setkę". W ten sam sposób zarejestrowany został kolejny krążek, wydany wiosną tego roku "W ciele nie".

Lilla Veneda - grupa z Wrocławia obecna na scenie metalowej od dekady. Kwintet wydał dotychczas dwa albumy i jedną EP-kę. Najnowsza, imienna płyta, ukazała się w tym roku. Album inspirowany jest tragedią Juliusza Słowackiego z 1839 roku, opisującą losy podbitego przez Lechitów narodu Wenedów.

Bilety do wygrania we wtorek (Uwierz w Muzykę i Rock Blok) oraz czwartek (Uwierz w Muzykę i Zakład Patologii Dźwięku).



25 listopada (niedziela) – Centrum Edukacji i Inicjatyw Kulturalnych

THE DUMPLINGS

Duet The Dumplings zagra koncert promujący wydanY niedawno album "Raj". Płyta została w całości napisana, skomponowana i wyprodukowana przez twórców "złotych" albumów": "No Bad Days" i "Sea You Later".  Muzycznie to wciąż elektropop na najwyższym poziomie, w charakterystycznym dla duetu stylu. Ale w porównaniu do poprzednich produkcji jest zdecydowanie dojrzalej. Wszystkie teksty napisane są w języku polskim, co na pewno otwiera w karierze zespołu nowy rozdział.

„Nasza trzecia płyta to powrót do naszych czysto elektronicznych brzmień z czasów pierwszej płyty. Mniej w niej jednak jasnych lekkich brzmień, za to dużo mroku i tajemnicy. Zdecydowaliśmy się na to, aby wszystkie teksty były po polsku. Można w nich znaleźć wiele odniesień do różnych tekstów kultury: m.in. filmu „Zapach kobiety”, literatury Tołstoja i Cortazara. Postawiliśmy również na krótką, ale treściwą formę, płyta ma 8 utworów” - opowiadają Justyna i Kuba.

Jako support wystąpi Hope Leslie z Poznania. To zespół wychodzący poza granice klasycznego indie – rocka. Swoją twórczość określają jako minimalną alternatywną muzykę z mocnym emocjonalnym naciskiem. Wykorzystując przy tym przestrzenne brzmienie gitar oraz elektroniki tworzą niezwykłe muzyczne doświadczenie, zabierając słuchacza w podróż pełną nostalgii i refleksji. W ich tekstach można znaleźć cząstkę siebie.Zawarte na ich debiutanckiej EP-ce "Crushes" piosenki poruszają tematykę wielu zjawisk społecznych takich jak bezgraniczna miłość czy pogoń za marzeniami.Grupę tworzy czterech młodych ambitnych muzyków: Bartosz Górny (wokal/gitary), Hubert Pilarski (gitary, instrumenty klawiszowe), Daniel Walkowiak (bas) oraz Adam Woźniak (instrumenty perkusyjne). Grają razem od stycznia 2017 roku.

Bilety do wygrania w poniedziałek (Uwierz w Muzykę), wtorek (UWM FM Po Południu), środę, czwartek (Uwierz w Muzykę) i piątek (UWUEMKA).

Chcesz kupić bilet? Zajrzyj TU.



25 listopada (niedziela) – Galeria Sowa

SATYRA & BLUES/DOBRANOCKA BLUESOWA - MAMCARZ, WIERZCHOLSKI, OBCOWSKI

Jerzy Mamcarz uprawia czystą lirykę, kalambury oraz aforystyczne zwięzłe refleksje, którymi składa ukłon w kierunku twórczości Jonasza Kofty. W sposobie obrazowania metaforycznego i w czułej ironiI dowcipu autor zda się być godny mistrza.

Sławek Wierzcholski – wirtuoz harmonijki ustnej, wokalista, autor tekstów i muzyki.
Założyciel i lider grupy Nocna Zmiana Bluesa. Ze swym zespołem a także pod własnym nazwiskiem wydał piętnaście płyt oraz wystąpił w wielu programach radiowych i telewizyjnych. Koncertował z czołówką polskich muzyków rockowych i jazzowych. Nagrany wespół z Wojciechem Karolakiem album „Piątek wieczorem” zdobył w roku 2005 miano „Złotej Płyty”. Od kilku lat w ankiecie Blues Top kwartalnika „Twój blues” Sławek wybierany jest głosami czytelników czołowym harmonijkarzem i wokalistą bluesowym w Polsce.

Robert Obcowski, pianista, aranżer, producent, skomponował utwory płytę Krystyny Prońko i Sławka Wierzcholskiego pt. „Kolacja samotnych”. Jego stała współpraca z Jerzym Mamcarzem artystą z rodowodem „piwnicznym”, satyrykiem i autorem piosenek literackich, podsunęła twórcom melanż dwóch pozornie odległych estetyk muzycznych, co okazało się pomysłem, który wyzwala pewne dodatkowe emocje, poszerza kontekst i tworzy efekt synergii .

Bilety do wygrania w czwartek w audycji U Progu Bluesa.


25 listopada (niedziela) – KLUB SARP

OSCAR JENSEN

Oscar Jensen to kanadyjsko-polski wokalista grający muzykę pop rockową. Oscar, który z muzyką i śpiewem związany jest od dziecka, zakładał początkowo zespoły punkowo rockowe. Od 14 roku życia organizował pierwsze koncerty w Olsztynie. Utwory nagrywał w Studio Sonus min. z Andrzejem Karpem. Na debiutanckiej płycie pojawili się znani muzycy: Oscar Jensen(wokal), Andrzej Karp (bas), Kamil Borzeski (elektornika), Piotr „Pit”Kędzierzawski - (HUNTER, gitara), Dariusz „Daray” Brzozowski (HUNTER, perkusja).Supportował zespoły z USA i Wielkiej Brytanii. Występ jego zespołu na studenckich juwenaliach - Kortowiadzie 2018. Tym razem w Olsztynie zagra z   gościnnym udziałem giatarzysty Rolanda Roniego Glogera.

Bilety do wygrania w środę (Uwierz w Muzykę) i piątek (UWM FM Po Południu).

Przyjaciele - stań się jednym z nich: