Aktualności
05.10.2018

Nowości muzyczne 08-14.10.2018

MUSE – Pressure [PIOSENKA TYGODNIA]

Piąty singiel promujący nadchodzące wydawnictwo zespołu. Do piosenki powstał teledysk, w którym widać bal maturalny. W pewnym momencie szkolną imprezę opanowują potwory, a do akcji wkracza bohaterski nauczyciel. W rolę wciela się Terry Crews, aktor znany z reklamy Old Spice. Całość sprawia dość groteskowe wrażenie i nawiązuje do klimatów z popularnego serialu „Stranger Things”. Za reżyserię klipu odpowiada Lance Drake. Nowy album Muse „Simulation Theory" ukaże się 9 listopada.

 

BOKKA – Take My Hand

Elektro-popowy zespół zaprezentował kolejny singiel pochodzący z trzeciej płyty zespołu „Life On Planet B”. To również zapowiedź trasy koncertowej, która jeszcze w tym miesiącu zawita do Olsztyna. Do piosenki powstał teledysk w Filmowym Studium Policealnym przy Warszawskiej Szkole Filmowej. Zespół wybrał najlepszy projekt spośród obrazów zrealizowanych przez studentów. W rolę autostopowiczki przedstawionej w klipie wcieliła się Marcjanna Lelek znana widzom serialu „M jak miłość”. Płyta miała swoją premierę w kwietniu tego roku. Koncert w klubie Nowy Andergrant odbędzie się 26 października.

 LESKI – Humanitarnie

Singiel pochodzi z wydanej w czerwcu płyty “Miłość. Strona B”. To drugi albumu Pawła Leszoskiego. Producentem muzycznym albumu jest Marcin Bors znany ze współpracy m. in. z takimi artystami jak Hey, Gaba Kulka, Muchy czy Pogodno. „Eksperymentowaliśmy. Gitary przepuszczaliśmy, np. przez magnetofon kasetowy i zapisywaliśmy analogowo na taśmę. Sięgnęliśmy po stare syntezatory, wykorzystaliśmy też brzmienia kultowych automatów perkusyjnych. Większość partii basowych Marcin zagrał na barytonowym Telecasterze. Na płycie pojawia się masa różnych ciekawych efektów” – wyjaśnia Leski.

 

SHARON VAN ETTEN – Comeback Kid

Działająca od kilkunastu lat na muzycznym rynku amerykańska wokalistka, gitarzystka i autorka piosenek zapowiada nowy album. „Remind Me Tomorrow” będzie piatym długogrającym materiałem studyjnym i ukaże się w połowie stycznia.

 

CAT POWER – Wanderer [PŁYTA TYGODNIA]

Chan Marshall wydaje muzykę od prawie 25 lat, a jej talent, jako autorki piosenek, producentki, a przede wszystkim wokalistki, zyskał jedynie pod wpływem czasu. Na nowej płycie prym wiodą eteryczna gitara i fortepian. Album został w całości wyprodukowany przez Marshall, a wśród gości, w singlowym utworze „Woman” pojawia się Lana Del Rey. Na krążku pojawia się również ciekawa interpretacja „Stay” Rihanny.

„Ten album jest o mojej podróży. O tym, co przeżyłam podczas tej podróży, jeżdżąc z gitarą z miasta do miasta, opowiadając historie. Mam ogromny szacunek do ludzi, którzy robili to przede mną. Mam na myśli wokalistów folkowych, bluesowych i innych. Oni wszyscy byli wędrowcami i jestem szczęśliwa, że mogę być wśród nich.” – tłumaczy Cat Power.

Lista piosenek:

1. Wanderer
2. In Your Face
3. You Get
4. Woman feat. Lana Del Rey
5. Horizon
6. Stay
7. Black
8. Robbin Hood
9. Nothing Really Matters
10. Me Voy
11. Wanderer / Exit

 

Przyjaciele - stań się jednym z nich: