Aktualności
06.07.2018

OLA z Lao Che i (nie tylko) bluesem

12 lipca (czwartek) - Amfiteatr im. Czesława Niemena

LAO CHE + TRANSSEXDISCO

Pochodząca z Płocka grupa to fenomen na polskiej scenie muzycznej. Ich muzyka to podróż przez stylistyczny bezmiar zręcznie osadzony w klimacie opowieści, którą Spięty wyśpiewuje na każdej z kolejnych płyt.
Wielokrotnie nagradzani, ulubieńcy polskiej publiczności ponownie zawitają do stolicy Warmii i wystąpią w olsztyńskim amfiteatrze 12 lipca. Będzie to koncert promujący ostatnią płytę zespołu ”Wiedza o Społeczeństwie”. Początek koncertu o 20.

Zespół występuje w składzie: Rafał Borycki - bas, wokal; Mariusz Denst - sampler, wokal;  Hubert Dobaczewski - wokal, gitara; Maciek Dzierżanowski - instrumenty perkusyjne, wokal; Michał Jastrzębski – Szwed - perkusja; Karol Gola- saksofon, flet, klawisze, Filip Różański - instrumenty klawiszowe, wokal

Na rozgrzewkę zagra dobrze znany olsztyńskiej publiczności zespół Transsexdisco, który intensywnie działa i koncertuje od 2007 roku.W skład zespołu wchodzą: basista Krystian Zemanowicz, gitarzysta Piotr Pankowski, na instrumentach klawiszowych gra Marcin Matyszewski, na perkusji Paweł Łach, a śpiewa i pisze teksty lider zespołu - Damian Lange. Początek o 19.

Bilety czekają: w poniedziałek (Radiowy Przewodnik Festiwalowy) i środę (Uwierz w Muzykę).13 - 14 lipca - Amfiteatr im. Czesława Niemena / Scena Staromiejska

OLSZTYŃSKIE NOCE (nie tylko) BLUESOWE

W tym roku okręt flagowy OLA – Olsztyńskie Noce Bluesowe – zmienia nieco kurs. Zamiast płynąć wzdłuż z dawien dawna zakreślonych południków gatunku, kieruje się ku wyspom założycielskim wielu odmian muzyki. Organizator festiwalu, Miejski Ośrodek Kultury, proponuje powrót do korzeni muzyki i eksploatację nie tylko bluesa, ale także innych „rdzennych” gatunków, które leżą u podstaw wszystkich współczesnych stylów muzycznych. Pojawi się więc blues, swing, jazz, a nawet etno.

13.07 (piątek)
Scena Staromiejska, ul. Stare Miasto 3
Pierwszy dzień będzie miał formę radosnej, rootsowej potańcówki na Starym Mieście (udział bezpłatny).

Na Scenie Staromiejskiej wystąpią:
19:00 Mirosław Łoszewski & Edward Bierdziewski „Blues po polsku”
20:15 Tsigunz Fanfara Avantura
21:30 Kraków Street Band

14.07 (sobota)
Amfiteatr im. Czesława Niemena

Drugi dzień jest w klimacie koncertów festiwalowych – wystąpią artyści związani z bluesem i pokrewnymi gatunkami:

19.00 Hubert Szczęsny & The Dharma Bums
19.50 Makar & Children of the Corn
20.45 The Freeborn Brothers
22.00 Jazz Band Młynarski-Masecki

14.07 SO 13:00-16:00
ul. Rodziewiczówny (w razie niepogody Spichlerz Piastowska 13)

AKADEMIA BLUESa
Artystyczne warsztaty interdyscyplinarne dla dzieci w wieku 7-12 latuwieńczone koncertem w wykonaniu uczestników i artysty (w programie: krótka historia bluesa, malowanie koszulek, bluesowe pseudonimy, warsztaty językowe, kufer strojów, bluesowe instrumenty recyklingowe).
Stwórz swój własny strój i instrument, by w finale zagrać koncert z profesjonalnym muzykiem.

Bilety czekają: w poniedziałek (Radiowy Przewodnik Festiwalowy). wtorek (Magazyn z Kulturą), środę (Uwierz w Muzykę) i czwartek (U Progu Bluesa).

Przyjaciele - stań się jednym z nich: