Aktualności
11.03.2018

Nowości muzyczne 12-18.03.2018

COIN - Growing Pains [PIOSENKA TYGODNIA]

“Growing Pains” to nowy singiel zespołu z Nashville. Piosenka wykonywana jest już przez grupę na koncertach i najprawdowpodobniej znajdzie się na trzecim albumie Amerykanów. Utwór wyprodukował Butch (Weezer, Carly Rae Jepsen, Fall Out Boy). Indie rockowy kwartet ma w dorobku dwa krążki. Ostatni - “How Will You Know If You Never Try” - ukazał się wiosną 2017 roku.

PAULINA PRZYBYSZ - Drewno

Kolejny singiel z wydanej jesienią 2017 roku płyty "Chodź Tu!" - nominowanej niedawno do Fryderyka w kategorii: muzyka elektroniczna. „Drewno to numer o bliskości. Wołaniem o nią w relacji, którą pożerają miliony słów i opowieści, intelektualnych zwrotów akcji, które są piękne ale nikt nie umie tu przełamać sytuacji i złapać pierwszy za rękę. Tutułowe śmiałe „Chodź Tu” w obrazku to lekko zaczajony podstęp, korzystanie z okazji, awaryjnej sytuacji do sprowokowania ostatecznej eksplozji" - mówi Paulina Przybysz.

“Chodź Tu” to dość bezpośredni album. Odważne produkcje Pauliny i charakternych producentów, których zaprosiła do współpracy łączą się ze szczerymi wyznaniami. Gatunkowo Artystka wraca trochę do muzyki, od której zaczynała swoją karierę, łączy hip-hopowe bity z soulowym wokalem, ale to wszystko ma bardzo współczesne brzmienie. Ciężka elektronika, trapowe werble przeplatają się z organicznymi samplami, brzmieniem pianina, wiolonczeli czy dźwięków natury. Za produkcje odpowiadają głównie chłopaki z Night Marks Electric Trio: Marek Pędziwiatr, Spisek Jednego, Adam Kabaciński oraz Zamilska, Teielte, Andres Koper, Sander Mulder, Jacek Antosik i sama Paulina. Muzyka ta w połączeniu ze specyficzną poetyką tworzy ciekawą opowieść o relacjach, miłości, polityce, wolności, erotyce czy rynku muzycznym…

POLA RISE - Oh Oh

12 stycznia 2018 roku światło dzienne ujrzał debiutancki album Poli Rise "Anywhere But Here".  Płyta jest zainspirowana licznymi podróżami artystki, która nagrywając go odwiedziła Nowy Jork, Londyn, Kopenhagę, Berlin, Dublin, Turyn, Seul, Reykjavik i Oslo. Krążek powstał we współpracy z kilkoma producentami z różnych stron świata, co nadało nagraniom unikalnego, niepowtarzalnego brzmienia. Na płycie zaśpiewał również islandzki wokalista Sebastian Storgaard z zespołu Slowsteps.

"Oh Oh" to kolejny singiel promujący ten album. Teledysk do piosenki został zrealizowany w Korei Południowej. Premiera klipu w poniedziałek 12 marca.

STRACHY NA LACHY feat. ITSMISSLILLY - Obłąkany obłok

Kolejny singiel z płyty "Przechodzień o Wschodzie". Gościnnie w piosence oraz w teledysku pojawia się ITSMISSLILLY, czyli wokalista duetu Lilly Hates Roses - Kasia Golomska. Szósty studyjny krążek zespołu Krzysztofa "Grabaża" Grabowskiego ukazał się we wrześniu 2017 roku nakładem SP Records. Klip wyreżyserował Sławomir Pietrzak.

EDITORS - Violence [PŁYTA TYGODNIA]

"Violence" to szósty studyjny album bardzo lubianego w naszym kraju angielskiego zespołu Editors. Na półki sklepowe trafił 9 marca nakładem wytwórni Play It Again Sam. Jest następcą dobrze przyjętego krążka „In Dream”  z 2015 roku. Za produkcję płyty odpowiadał Leo Abrahams (Wild Beasts, Florence & The Machine, Frightened Rabbit) oraz sam zespół. Dodatkowo w studiu z bandem współpracował Benjamin John Power (Blanck Mass, Fuck Buttons). Materiał zmiksował Cenzo Townshend, poza utworem „Hallelujah (So Low)” (Alan Moulder).

Tracklista:
1. Cold
2. Hallelujah (So Low)
3. Violence
4. Darkness At The Door
5. Nothingness
6. Magazine
7. No Sound But The Wind
8. Counting Spooks
9. Belong

Przyjaciele - stań się jednym z nich: