Aktualności
01.03.2018

KortoFest 2018 - zgłoś zespół!

Do 27 kwietnia organizatorzy festiwalu KortoFest czekają na zgłoszenia młodych kapel, które chciałyby wystąpić w maju na najlepszych juwenaliach w Polsce. To już dziewiąta edycja konkursu, w którym do zgarnięcia jest pakiet atrakcyjnych nagród - m.in. 5000 zł, sesja nagraniowa w studiu Radia UWM FM i występ na dużej scenie Kortowiady!

Finał Kortofestu 2018 zaplanowano w piątek 18 maja na plaży kortowskiej - oczwywiście podczas Kortowiady. Zakwalifikuje się do niego bezpośrednio pięć zespołów. Kolejna piątka powalczy o dziką kartę w głosowaniu internetowym.

Aby wziąć udział w eliminacjach do 27 kwietnia należy wypełnić formularz zgłoszeniowy dostępny na stronie: kortowiada.pl/kortofest. Finalistów wyłoni jury powołane przez organizatora, czyli Radę Uczelnianą Samorządu Studenckiego Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie. Warto dokładnie przeczytać REGULAMIN.

"Czekamy na kapele, które rozpoczynają swoją profesjonalną przygodę muzyczną. Bez podziału na gatunki. Liczy się jakość, ale też umiejętność zaprezentowania na dużej scenie, kontakt z publicznością. Zestaw nagród, które zgarnia jeden zwycięski zespół ma pomóc w dalszej karierze, dać kopa kapeli na kolejne miesiące" - mówi dyrektor artystyczny festiwalu Piotr Szauer.

Laureatami głównej nagrody KortoFestu byli do tej pory:
- Orange The Juice (2010)
- Majestic (2011)
- The Toobes (2012)
- Straight Jack Cat (2013)
- ThermiT (2014)
- Blue Deep Shorts (2015)
- Whoiswho (2016)
- Chorzy (2017)

Tegoroczne występy oceniać będą m.in: Krzysztof Dobies i Bartek Stolarek (Przystanek Woodstock), Mike Parchimowicz (Woodstock Ukraina), Damian Lange (Transsexdisco, Romantycy Lekkich Obyczajów), Aleksander "Olo" Ostrowski (Chassis, Cuba De Zoo) i Piotr Szauer.

Na scenie Kortofestu 18 maja po przesłuchaniach konkursowych jako goście wystąpią: CHORZY oraz ostródzka CUBA DE ZOO.

Przyjaciele - stań się jednym z nich: