Aktualności
24.02.2018

Miks brzmień w olsztyńskich klubach

28 lutego (środa) – klub Rakor

REGGAESIDE

Koncert z cyklu Coolturalny Student. W klubie Rakor, który mieści się w Domu Studenckim nr 2 (tak jak Radio UWM FM) wystąpi Reggaeside. Kapela powstała ponad 5 lat temu w Nowym Mieście Lubawskim. Gra reggae, funk i rocka. Ośmioosobowa grupa wystąpiła w finale 9. edycji programu „Must be the Music”, a także w Telewizji Polskiej w programie „O! Polskie Przeboje”. Wstęp wolny.

1 marca (czwartek) – pub Mech

IMMORTAL ONION

Gdańskie trio powstało dwa lata temu. W ich utworach słychać wpływy m.in. jazzu, muzyki filmowej, minimalizmu, fusion, muzyki elektronicznej, a nawet progresywnego metalu.

Tak ich debiutancką płytę ocenił dziennikarz muzyczny Jakub Knera ( noweidzieodmorza.com): „(...)album wysublimowany, a jednak pełen młodzieńczej energii. Przemyślany i dopracowany w detalach, a jednocześnie daleki od klasycznego spojrzenia na jazz. Najważniejszy wydaje się tu nastrój, który Immortal Onion fascynująco buduje, zmienia, cały czas tworząc wciągającą, filmową atmosferę.”

Zespół doceniony został również za sprawą występów na żywo: "(...) pomysłowe trio, którego pierwsza płyta to jeden z najważniejszych debiutów co najmniej ostatniego dziesięciolecia." - Czesław Romanowski, relacja z Festiwalu Jazz Jantar. "Ich muzyka świadczy o ogromnej wszechstronności i wyobraźni, które podparte doskonałą techniką dają efekt iście wybuchowy." - Gazeta Magnetofonowa (3/2017)

Wejściówki czekają we wtorek i środę w Uwierz w Muzykę.

 

2 marca (piątek) – Nowy Andergrant

TEDE

Czołowy warszawski raper wraca do Olsztyna. Jedna z barwniejszych i bardziej kontrowersyjnych postaci sceny hip hopowej promować będzie swój 14. studyjny album „Skrrrt”. Oprócz materiału z wydanego w minionym roku krążka, jak zwykle nie zabraknie starych i lubianych przebojów. Pojawią się też suporty: Kłestabajla, Waja Wajski, MONKA Killaz, MEJDŻ/2eM

Wejściówki czekają w poniedziałek i środę (UWMFM Po Południu), czwartek (Uwierz w Muzykę) i piątek (Uwuemka). 

 

 2 marca (piątek) – Carpenter Inn

BUS DEM SHUT #3

Po raz trzeci biuro podróży Roots Trippin zaprasza na wycieczkę na Karaiby. W planach zwiedzanie jamajskich yardów, gdzie kiedyś na soundsystemach grano ska i rockstady. Przewodnikami będą znani z imprez Fire Korner - Husky i Bouquet. Nie zabraknie też klimatów z angielskich (i nie tylko) squatów, gdzie powietrze przecina bas z potężnych głośników. Digitalne brzemienia dub i ragamuffin zaserwują Skank Ranger, Lonely Tree Soundsystem i Roots Trippin Sound System.

Wejściówki czekają w poniedziałek i środę w Uwierz w Muzykę. 

 

3 marca (sobota) – Nowy Andergrant

HUNTER, Hiroshima

Zespół powstał w 1985 roku, kiedy w szczycieńskim LO kilku długowłosych metalowców postanowiło założyć zespół i grać najgłośniej jak tylko potrafią. Ostatni krążek grupy „Niewolność” ukazał się dwa lata temu. W oczekiwaniu na kolejne wydawnictwo, zespół zaprasza na koncerty z okazji 33-lecia istnienia. Jako support wystąpi Hiroshima. 

Wejściówki czekają w poniedziałek i środę (Uwierz w Muzykę), czwartek (UWMFM Po Południu) i piątek (Uwuemka). 

 

3 marca (sobota) - Carpenter Inn

COCHISE, ABODUS

Grupa powstała w Białymstoku 14 lat temu. Gra rocka z odniesieniami do grunge’u i metalu. Od początku śpiewa w niej popularny aktor Paweł Małaszyński. Zespół zagrał kilkaset koncertów (Seven Festival, Świebodzice Rock Festival, Cieszanów Rock Festiwal, Impact Festiwal, Przystanek Woodstock), występowała też za granicą (w Niemczech, Belgii i Anglii). Dzień przed olsztyńskim koncertem ukaże się piąty studyjny album Cochise „Swans&Lions”.

Sztumski zespół Abodus istnieje od ponad dekady. Do momentu rozpadu w 2013 roku nazywał się Szerwony Abodus. Po reaktywacji grupa wydała płytę „Labirynt”. Ich ciężki rock z ostrym głosem wokalistki Aleksandry Król-Rogowskiej zdobył uznanie krytyki.

Wejściówki czekają we wtorek (Muzyczny Krasztest) i czwartek (Uwierz w Muzykę). 

 

4 marca (niedziela) - Centrum Edukacji i Inicjatyw Kulturalnych w Olsztynie

BITAMINA

Bitamina to bity, sample i słowa sklejone emocjami... Grupa powstała z przyjaźni i miłości do muzyki. Słychać to w tekstach i w produkcji. Wrażliwość z jaką do nas trafia jest zaskakująca, a wyśpiewane emocje odczuwamy bardzo osobiście.

Rok 2005, obóz aktorski Machulskich. To tutaj krzyżują się drogi Amara i Mateusza, założycieli Bitaminy. Niedługo potem dołącza do nich Piotr. Niezwykle uzdolnieni i aktywni artystycznie na różnych polach przypadają sobie do gustu. Nie przeszkadza im to, że Mateusz na co dzień mieszka w Niemczech, gdzie spełnia się jako aktor i reżyser, a Amar z Piotrem wiele czasu poświęcają produkcji ekologicznego sera i warzyw. Tworzą kolektyw, którego działalność nieprzerwanie trwa do dziś. Nie patrząc na mody i trendy, pracują nad swoją muzyką. Mimo, iż zupełnie nie zabiegają o promocję i zaistnienie w social mediach, wokół tej trójki tworzy się rzesza bardzo oddanych fanów. Doceniają oni wrażliwość i szczerość, które nie pozwalają pozostać obojętnym.

Ich pierwszą płytą są „Listy Janusza”, utrzymane w stylistyce eksperymentalnego hip-hopu, ocierające się o jazz, pełne gier słownych autorstwa Piotra Sibińskiego. W 2014 ukazuje się cyfrowo album „Plac Zabaw”. Wywołuje spore zamieszanie i zainteresowanie wielu dziennikarzy muzycznych i osób ze środowiska. Pozytywne reakcje są motywacją do pracy nad kolejnymi produkcjami. Powstaje instrumentalny krążek „C” gdzie artyści pokazują swój kunszt w tworzeniu ciekawych i połamanych bitów, zaskakują samplami i jazzowym klimatem. Kolejna produkcja to „Kawalerka”, kontynuacja „Placu Zabaw”. Jest to album bardziej piosenkowy, opowiadający o potknięciach i pierwszych krokach stawianych samemu, krok poza dziecinne podwórko.

Wejściówki czekają: w poniedziałek i czwartek (Uwierz w Muzykę), wtorek i piątek (UWMFM Po Południu) oraz środę (Gramy Twoje).

Przyjaciele - stań się jednym z nich: