Aktualności
09.02.2018

Nowości muzyczne 12-19.02.2018

EELS - Today Is The Day [PIOSENKA TYGODNIA]

Po czterech latach EELS powraca z nowym krążkiem! „The Deconstruction” pojawi się na półkach sklepowych 6 kwietnia. „Today Is The Day” zwiastuje dwunaste wydawnictwo projektu Marka Olivera Everetta. Nowy materiał został zarejestrowany w the Compound Studio w Kalifornii. Utwory grupa nagrała w składzie: E, Kool G Murder, P-Boo oraz The Deconstruction Orchestra & Choir. Za produkcję krążka odpowiedzialny jest E oraz Mickey Petralia.

COMA - Proste Decyzje

To drugi singiel z wydanej w październiku 2017 roku płyty "Metal Ballads vol.1". Fakt, że ten właśnie utwór został wybrany - to decyzja fanów; wynik sondy przeprowadzonej na fanpage’u Comy był jednoznaczny: "To chyba Prosta Decyzja :-)" - pisała większość. Spośród innych piosenek, ta wyróżnia się pozytywnym przesłaniem: "...po co komplikować sobie życie, skoro rzeczywistość jest wystarczająco zagmatwana, odważmy się na prostomyślność i uczciwość, spójrzmy na siebie bez filtrów i spróbujmy się polubić” - mówi Piotr Rogucki.

Po bardzo dobrze przyjętym klipie do singla „Lajki”, łódzka Coma zaprezentowała także obrazek do "Prostych Decyzji". Teledysk w wyreżyserował Tadeusz Śliwa.

Producent płyty, Paweł Cieślak z Łódzkiego podwórka, na którym od lat tworzy Coma, dokonał wyrazistej dekonstrukcji w warstwie brzmieniowej kapeli. Jest to pierwszy materiał od lat, na którego jakość zespół pracował wraz z producentem. Przy okazji Coma ogłosiła, że Paweł Cieślak został nowym członkiem grupy.

GLEN HANSARD - Roll On Slow

Singiel promuje dobrze już Wam znaną z anteny Radia UWM FM płytę Irlandczyka "Between Two Shores", która ukazała się 26 stycznia. To trzeci solowy album tekściarza, aktora, wokalisty zespołu The Frames, laureata Oscara za najlepszą piosenkę skomponowaną do filmu "Once" (w którym zagrał główną rolę).

W jego żarliwych pieśniach wyczerpująca walka o zachowanie profesjonalizmu przeplata się z emocjami romantycznego partnera. Wystarczy sięgnąć po którąkolwiek płytę Frames czy Swell Season lub jego dwa pierwsze solowe albumy ‘Rhythm and Repose’ z 2012 roku i ‘Didn’t He Ramble’ z 2015, by usłyszeć jak ważne dla jego twórczości zawsze były te dwa filary.

VANCE JOY - We're Going Home

Ponad miliard razy odtwarzano jego muzykę. Australijski Jeff Buckley, jak niektórzy określają Vance'a Joya, powraca z nową płytą po blisko czterech latach od ukazania się fantastycznego debiutu "Dream Your Life Away"! Nowy album Australijczyka nosi tytuł "Nation Of Two" i ukaże się 23 lutego 2018 roku.  Zapowiada go singel i teledysk "We're Going Home".
 
Debiutancka płyta Vance'a sprzedała się na całym świecie w ponad 2 milionach egzemplarzy (w tym ponad milion w USA) i przyniosła przebojowe piosenki "Fire And The Flood", "Mess Is Mine" czy "Riptide". Sądząc po niosącej fajną energię piosence "We're Going Home", osiągnięcia te mogą zostać niebawem pobite.

Na płycie "Nation Of Two" znajdzie się 13 premierowych piosenek. Wszystkie odpowiadają o miłości, związkach, trudach życia we dwoje, o tęsknocie. Historie wyśpiewane są pięknym, charakterystycznym głosem Vance'a. Tytuł odnosi się do tego, jak widzi świat para. Zarówno on, jak i ona znoszą wzajemnie swoje dziwactwa i niedoskonałości w imię miłości. "To punkt odniesienia, który nadaje wszystkiemu sens" – tłumaczy artysta.

FRANZ FERDINAND - Always Ascending [PŁYTA TYGODNIA]

To triumfalne przebudzenie Franza Ferdinanda - żywiołowe i euforystyczne! Album "Always Ascending" ukazał się w miniony piątek 9 lutego. Tętni nowymi pomysłami, które Alex Kapranos nazywa "agresywną dźwiękową eksperymentacją". Z pomocą producenta Philippe’a Zdara (Cassius, Phoenix, Beastie Boys), muzycy posiekali nożem swoje stare płótno, tworząc album, który brzmi tak obco i jednocześnie znajomo, jak to tylko możliwe. Wokalista opisuje to brzmienie jako "równocześnie futurystyczne i naturalistyczne".

Piosenki są opowieścią o paryskiej nocy, ekscytacji jazdą włoskim samochodem wyścigowym po niemieckiej autostradzie. Poczucie euforii jest tak silne, jak tylko może być podczas balansowania na krawędzi. Najważniejsze jest oczekiwanie na dobry moment. „Mam nadzieję, że słuchając tego będziesz podekscytowany” - mówi Kapranos. „Zanim w pełni skupisz się na tekstach” - dodaje. A już 8 marca 2018 Franz Ferdinand zagra koncert w warszawskim klubie Stodoła.

Tracklista:
1. Always Ascending
2. Lazy Boy
3. Paper Cages
4. Finally
5. The Academy Award
6. Lois Lane
7. Huck And Jim
8. Glimpse Of Love
9. Feel The Love Go
10. Slow Don’t Kill Me Slow

Przyjaciele - stań się jednym z nich: