Aktualności
08.10.2017

Hańbą będzie nie skorzystać...

12 października (czwartek) - Galeria Sowa

HAŃBA!

Po świetnie przyjętym ubiegłorocznym debiucie i niemal nieustającej trasie koncertowej Zbuntowana Orkiestra Podwórkowa „Hańba!” powraca z kolejnym albumem długogrającym pt. „Będą bić!”. Krakowscy muzycy kontynuują swoją fikcyjną muzyczną opowieść, w której punk rock nie powstał w latach 70., lecz w burzliwych czasach II Rzeczypospolitej. Jak zawsze pomagają im w tym międzywojenni poeci (Tuwim, Broniewski czy Jurandot) oraz podwórkowe instrumentarium (banjo, akordeon, bęben, tuba, klarnet).

Tylko w 2016 i 2017 (a raczej, jak sami by powiedzieli, 1936 i 1937) roku Hańba! zagrała na: Primavera Festival, Opener Festival, SXSW, Colours of Ostrava, Pohoda Festival czy poznańskim Spring Break. Ponadto koncertowała w USA, Hiszpanii, Czechach i Słowacji (Czechosłowacji), Niemczech, Danii i Holandii oraz – naturalnie – mniej lub bardziej znanych zakątkach Rzeczypospolitej.

Hańba! gra w składzie:
Andrzej Zamenhof - banjo, śpiew
Tadeusz Król - akordeon, klarnet
Adam Sobolewski - bęben, grzebień, śpiew
Ignacy Woland - tuba, śpiew

Koncert odbędzie się w ramach Festiwalu Mendelsohna organizowanego przez olsztyńskie stowarzyszenie Borussia. Radio UWM FM jest patronem medialnym wydarzenia.

Bezpłatne wejściówki do odbioru w biurze festiwalu.

12 października (czwartek) - Centrum Edukacji i Inicjatyw Kulturalnych w Olsztynie

KORTEZ

Jesienią tego roku Kortez wyruszył w trasę koncertową zapowiadającą jego drugą płytę "Mój dom". Krążek ukaże się 3 listopada. A artysta wystąpi w około trzydziestu miastach do których przyjedzie z towarzyszeniem kilkuosobowego zespołu.

Koncert wyprzedany!!!

13 października (piątek) - Nowy Andergrant

ŁYDKA GRUBASA, CZARNY ZIUTEK Z KILLERAMI

Łydka Grubasa powraca! Sileniejsza i mocniejsza niż kiedykolwiek! Z nowym albumem "O-dur C-ból", pełnym kompozycji w ich wyjątkowym stylu. Żonglerka słowem, dźwiękiem, abstrakcją, humorem i rockową energią w najlepszym wydaniu.

Razem z Łydką w Olsztynie wystąpi zespół Czarny Ziutek z Killerami - profesjonalny cover band wykonujący utwory z repertuaru Kazika, Kultu, KnŻ itp.

Bilety czekają: w poniedziałek, środę i czwartek (UWM FM Po Południu).

14 października (sobota) - Nowy Andergrant

MALEO REGGAE ROCKERS

Specjalny koncert z okazji XX-lecia grupy - z jej największymi przebojami. Maleo Reggae Rockers to jeden z najpopularniejszych i najbardziej aktywnych zespołów reggae w Polsce z Darkiem Malejonkiem na czele. Jest w świetnej formie od lat, czego dowodem są regularnie wydawane płyty cieszące się dużym powodzeniem i zbierające świetne recenzje.

Zespół regularnie koncertuje od początku swojego istnienia mając na koncie już grubo ponad 1000 występów, także na największych festiwalach w Polsce i na świecie. Koncerty MRR to czas wyjątkowo gorący, wypełniony pozytywnymi emocjami oraz przesłaniem pokoju, wzajemnej miłości i szacunku.

Bilety czekają: w poniedziałek (Uwierz w Muzykę), wtorek (UWM FM Po Południu), środę (Uwierz w Muzykę) i piątek (UWM FM Po Południu).

17 października (wtorek) - Galeria Sowa

MONKEY JUNK

Czy w Kanadzie też gra się bluesa? Ależ tak, i to jeszcze jakiego! W przypadku zespołu MonkeyJunk blues jest wymieszany z rock and rollem i klimatami jam-bandowymi… choć oni sami wolą swą unikalną mieszankę określać jako “swamp R&B, soul boogie i pościelowy funk”.

Trio pochodzi z Ottawy, i od lat jest gwiazdą kanadyjskiego środowiska bluesowego, które regularnie przyznaje im swoje trofea, “Maple Blues Awards” (za rok 2013 otrzymali ich aż pięć!). Cieszą się uznaniem szeroko rozumianej kanadyjskiej sceny muzycznej, o czym świadczy fakt, że mają na koncie statuetkę “Juno”, czyli kanadyjski odpowiednik nagrody Grammy. Zaś dowodem na to, że ich sława przekracza granice jest trofeum przyznane im przez Amerykanów w 2010 roku: Blues Music Award za Debiut Roku.

Bilet czeka: w czwartek (U Progu Bluesa).

17 października (wtorek) - Nowy Andergrant

KAIRON; IRSE!

Fińska grupa Kairon; IRSE! słynie z niesamowitych koncertów, budowy kosmicznego klimatu i wyszukanego smaku. Ich muzyka to gatunkowy shake, którego dżwięki ze smakiem spijają wszyscy głodni wrażeń. To hipnotyczny indie-rock, niemiecki kraut, psychodela i progrockowe shoegaze.

Bilety czekają: we wtorek (Rock Block) oraz w czwartek (Uwierz w Muzykę).

Przyjaciele - stań się jednym z nich: