Aktualności
10.09.2017

W klubach śmiech, blues i... Metallica, na starówce - jazz

14 września (czwartek) - Galeria Sowa

WICKED HEADS

Zespół Wicked Heads powstał w Krakowie w 2014 w składzie: Kasia Miernik (głos, instrumenty klawiszowe, teksty), Jacek Biliński (gitary, muzyka), Mariusz Wróblewski (gitara basowa) oraz Wojtek Siatkiewicz (perkusja, instrumenty perkusyjne).

Mają na swoim koncie wiele wyróżnień i występy na dużych bluesowych scenach: Odwiedzili m.in. Olsztyńskie Noce Bluesowe i Suwałki Blues Festival.

Ich twórczość nawiązuje do estetyki muzyki południa Stanów Zjednoczonych, bluesa i alt-country. Zespołowi nie obce są również klimaty z pogranicza alternatywnego rocka. Nagrali dotąd dwie EPki. Właśnie ukazał się ich debiutancki pełny album "Superheroes".

Wejściówki czekają: we wtorek (Płyty Dobrze Rockujące).

14 września (czwartek) - Nowy Andergrant

STAND-UP WARMIA ANDERGRANT: Bartosz Zalewski / Gaweł Feliga

Przed nami dziewiąta odsłona cyklu Stand-up Warmia Andergrant! Tym razem na scenie zobaczymy: Bartka Zalewskiego w pełnym programie "Klasyk", a także Gawła Feligę. Obaj reprezentują grupę Stand-up Polska.

W programie wieczoru także występy olsztyńskich stand-uperów oraz Open Mic!

Bartosz Zalewski to pochodzący z Wrocławia komik, który debiutował w 2010 roku. "Klasyk" to jego nowy solowy program, nazwany tak ze względu na przyszły status. Tak, naprawdę. Z pełną powagą ktoś spojrzał na to kłębowisko żarcików i pomyślał "Ha, w przyszłości będą wykładać o tym na uczelniach", co jest oczywistą nieprawdą, ponieważ nasza planeta umiera i nie ma żadnej przyszłości. Co więc nam pozostaje? Ucieczka, ucieczka do przodu, bez patrzenia wstecz. A czy jest lepsza forma eskapizmu niż ponad godzina spędzona w ciemnym pomieszczeniu na słuchaniu wynurzeń jakiegoś nieznajomego? Nie trzeba nawet odzywać się do siebie! Posłuchamy więc o prozie komedii, tragediach rodzinnych, naszym pięknym kraju, co mówią typowi ludzie i czego nie mówią oraz na koniec posłuchamy kilku porad z przekazem. Następnie rozejdziemy się w mrok, zadowoleni, syci i nieświadomi rozpadu.

Gaweł Feliga występował w Comedy Central. W Przyjaciółkach grał człowieka rozmawiającego przez telefon. Raczej nie jest złym człowiekiem, mimo że był w telewizji. Sceptyczny, trochę mizantrop; próbuje ukryć ten fakt opowiadając żarty o tym jak bardzo jesteśmy zgubieni. Lubi mówić o języku, muzyce i konsumpcji. Bardziej bebop, niż smooth jazz i na pewno rap, nie szanty. Nie boi się poruszać tematów trudnych i kontrowersyjnych. Obecnie (dokładnie w tym momencie) pisze żart o sałatce colesław. Pisze, nagrywa, montuje. Twórca podcastu Nagrałeś To?!, w którym prowadzi rozmowy o życiu i innych żartach.

Stand-Up Warmia reprezentować będą: Ula Wróblewska, Michał Komissarow, Tomir Dąbrowski, Michał Konopka i Krzysztof Sawczuk. Imprezę poprowadzi Arkadiusz "Jaksa" Jakszewicz.

Wejściówki czekają: w poniedziałek, wtorek i środę (UWM FM Po Południu) oraz w czwartek (Śmiechoskop).

16 września (sobota) - Scena Staromiejska

STAROMIEJSKIE SPOTKANIA Z JAZZEM - Aron Blum i goście

17 września (niedziela) - Nowy Andergrant

TRIBUTE TO METALLICA SHOW - Scream INC

Już po raz drugi mocą batalionu ciężkich walców drogowych ze stolicy Ukrainy nadciąga do Olsztyna kapela, która zrobi takie show jakiego to miasto dawno nie widziało! SCREAM INC. – kwartet z Kijowa który nosi zatwierdzone miano „official Metallica tribute band”! A to już nie przelewki! Usłyszymy wszystkie najpotężniejsze klasyki legendy thrash metalu z Los Angeles zagrane tą samą energią jaką ich idole mieli w ich wieku i z brzmieniem tak bliskim oryginałowi, jak to tylko możliwe!

Scream Inc. istnieje od 2008 roku i osiągnął wielki sukces we wszystkich krajach byłego Związku Radzieckiego, stając się najbardziej znaczącym tribute-bandem z Europy Wschodniej. Świadczą o tym choćby wyprzedane koncerty. Jest też pierwszym i jedynym tribute-bandem, który ma w dorobku symfoniczny koncert S&M.

Zespół tworzą:
Maxim Rozkrut – gitara rytmiczna i wokal
Andrei Głębokie – perkusja
Mikhail Rubanov – gitara prowadząca
Taras Karpenko – gitara basowa

Wejściówki czekają: w poniedziałek (Uwierz w Muzykę), wtorek (Rock Block), środę (Uwierz w Muzykę) i czwartek (UWM FM Po Południu).

Przyjaciele - stań się jednym z nich: