Aktualności
19.02.2024

Końcówka lutego w olsztyńskich klubach

W tym tygodniu olsztyńska Scena Zgrzyt gościć będzie zespoły: The Analogs, Super Potwór, Osyda i LUPA. W pubie LAS wystąpią: Marszałek Pizdudski, Szlauch, The Pit oraz Deep Ration. Galeria Sowa zaprasza na koncert grupy Old Breakout - Tribute to Nalepa. Bilety możecie wygrać w konkursach Radia UWM FM!

23 lutego (piątek) - Scena Zgrzyt, 19:00

THE ANALOGS + SUPER POTWÓR

Olsztyńska Scena Zgrzyt zaprasza na koncert zespołu The ANALOGS!!! Jako support wystąpi także Super Potwór.

The Analogs powstali w 1995 roku w Szczecinie i są obecnie jednym z najbardziej znanych i rozpoznawalnych zespołów polskiej sceny punk rockowej. Ich piosenki takie jak "Pieśń Aniołów", "Era Techno", "Dzieciaki Atakujące Policję" zna każdy kto interesuje się mocnym, gitarowym graniem. Na swoim koncie mają kilka płyt oraz niezliczoną ilość koncertów w Polsce oraz całej Europie. W 2020 roku świętowali 25-lecie swojej działalności. Na początku 2021 roku ukazał się ich najnowszy album zatytułowany "CHWDP". Koncert który zagrają będzie się składał z najbardziej znanych i lubianych przez publiczność utworów jakie posiadają w swoim dorobku oraz piosenek z najnowszej płyty.

Wejściówki do wygrania w poniedziałek w audcyji UWM FM Po Południu, w środę i czwartek w Uwierz w Muzykę oraz w piątek w UWUEMCE.

23 lutego (piątek) - pub LAS, 20:30

THE PIT + DEEP RATION

The Pit: zespół założony pod koniec 2022 roku, początkowo czerpiący inspiracje głównie z muzyki punkowej, by później rozszerzyć swoje horyzonty o różne odmiany metalu i muzyki alternatywnej. Ich celem jest tworzenie oryginalnego i świeżego materiału, który łamie konwencje zarówno na lokalnej, jak i krajowej scenie muzycznej. Podczas koncertów zespół stawia na wyraziste ukazanie swojej kreatywności oraz nawiązanie kontaktu z publicznością. 16 lutego miała miejsce premiera ich debiutanckiego singla - "Liars".

Skład zespołu:
Riad Abusalem - Gitara, Wokal
Kasia Skierś - Gitara
Rafał Komoszewski - Gitara Basowa, Wokal Wspierający
Maciej Kiziński - Perkusja

Deep Ration to osztyński zespół, który zaczął swoją działalność na początku 2023 roku. Jego członkowie inspirują się różnego rodzaju rockiem, ale w ich utworach możemy usłyszeć naprawdę wszelakie brzmienia- od metalowych po punkowe i rockowe. Zespół wydał już swój pierwszy singiel „lost generation”.

Zuzanna Zygmuntowska - Wokal
Anna Lytvyn - Gitara
Grzegorz Kozon - Perkusja
Pola Bauer - Gitara Basowa

24 lutego (sobota) - Scena Zgrzyt, 20:00

OSYDA + LUPA

Koncert przełożony na inny termin. 

24 lutego (sobota) - pub LAS, 20:00

MARSZAŁEK + SZLAUCH

SZLAUCH
Electro disko distorszyn pank. Woda z Odry przefiltrowana przez ciała dwóch osób: Józefa i Wacława i wydalona w postaci muzycznej biegunki. Zabawa na całego. Słyną z poetyckich tekstów i wyrafinowanych aranży. Chlew.

MARSZAŁEK PIZDUDSKI (One Man Band)
Solowy projekt Piotra Markowskiego – basisty, wokalisty i tekściarza związanego ze szczecińskimi zespołami Vespa, Pomorzanie i grupą performerską Wielkie Pomorze. Wielokrotnie nienagradzany, uwielbiany i znienawidzony, wprawiający w konsternację i zażenowanie, gbur, buc i czaruś. Wszechstronny multiinstrumentalista symultaniczny i szyderczy poeta frustratyczny, Tony Clifton polskiego andergrandu.

Wejściówki do wygrania we wtorek i środę w audycji Uwierz w Muzykę.

25 lutego (niedziela) - Galeria Sowa, 18:00

OLD BREAKOUT

"OLD BREAKOUT - Tribute to Nalepa" - muzycy legendarnego Breakoutu, w ramach trasy koncertowej "OLD BREAKOUT - 80a", uświetniającej 80-tą rocznicę urodzin Tadeusza NALEPY oraz 80-te urodziny Tadeusza TRZCIŃSKIEGO.

OLD BREAKOUT to reaktywacja legendy - muzyczna inicjatywa członków oryginalnego składu BREAKOUT - założonej przez Tadeusza Nalepę legendy polskiej sceny blues-rockowej z lat siedemdziesiątych. W 1970 roku Tadeusz Trzciński, na prośbę Tadeusza Nalepy, kompletuje skład do (jak się okazało) jednej z najważniejszych płyt w historii polskiego bluesa. Powstaje przełomowy album "Blues Breakout", nagrany w składzie: Tadeusz Nalepa - śpiew, gitara, Tadeusz Trzciński -harmonijka ustna, Dariusz Kozakiewicz - gitara, Jerzy Goleniewski - gitara basowa, Józef Hajdasz - perkusja, z tekstami Bogdana Loebla. Następnie Trzciński nagrywa z Nalepą i Kubasińską jeszcze trzy kolejne wyśmienite płyty: "Mira", "Karate" i "Ogień" aby w kolejnych latach spełniać się w realizacji dźwięku najważniejszych festiwali (m.in. Sopot, Jazz Jamboree czy Jarocin) i międzynarodowych tras koncertowych największych polskich gwiazd, a także nagłaśnia koncert Raya Charlesa.

W roku 1978 do zespołu Breakout dołącza gitarzysta basowy - Maciej Bogusław Kubicki. Gra w zespole do jego zamknięcia w 1982 roku. Uczestniczy w kilku zagranicznych turnee, w tym w kilkumiesięcznych trasach koncertowych po Związku Radzieckim. Nagrywa też w ramach Breakoutu "To mój blues" ale płyta ukazuje się dopiero w 1988 roku sygnowana już nazwiskiem Tadeusza Nalepy. W kolejnych latach Kubicki współpracuje także m.in. z Izą Trojanowską, Ireną Jarocką, Feliksem Andrzejczakiem, Jankiem Borysewiczem czy Markiem Surzynem, aby od 2018 roku ponownie cieszyć swoją basówką publiczność Breakoutu w zespole Old Breakout.

W 2013 roku, przy okazji Festiwalu "Lep na Bluesa" z Józefowie, dawni Breakouci z różnych okresów twórczości Nalepy, m.in.: T.Trzciński, K.Dłutowski, W.Chróst i J.Hajdasz, za namową K.Pabiasza, postanawiają zlepić projekt upamiętniający muzykę Breakoutu i nagrywają album „Za głosem bluesa idź”. W 2017r od zespołu odchodzi Pabiasz i wówczas klaruje się najlepszy, grający do tej pory skład Old Breakout.

W 2018 roku nagrywają także płytę "Old Breakout -Tribute to Nalepa & Kubasińska". W ramach tego projektu współpracują ze sobą członkowie Breakoutu z lat '70 i '80: Tadeusz Trzciński, Winicjusz Chróst, Krzysztof Dłutowski, Wojciech Morawski, a także Dariusz Kozakiewicz, Maciej Bogusław Kubicki, Marcin Kołdra, Sławomir Burakowski, Monika Urlik i kilku innych doskonałych bluesmanów.

Od 2022 roku zespół intensywnie koncertuje po Polsce i krajach Europy, prezentując trudny do doścignięcia poziom artystyczny, który Publiczność wychodząca z koncertów określa jako „niesamowite uczty muzyczne”. Na fali wypełnionych po brzegi sal koncertowych w połowie 2022 roku Old Breakout ponownie zawitał do studia i stworzył kolejny, jubileuszowy album z przebojami Breakoutu i Nalepy, zatutuowany „80a”, uświetniający 80-tą rocznicę urodzin Nalepy i 80-te urodziny Trzcińskiego. I tak jak w 1988 roku Nalepa nagrał z zespołem Dżem studyjny album „Numero Uno”, tak i teraz do współpracy z Old Breakout zaproszenie przyjął mistrz gitary Jerzy Styczyński (Dżem).

Płyty Old Breakout: „Tribute to Nalepa & Kubasińska” oraz jubileuszowa „80a”, muzycy podpisują po każdym koncercie na stoisku zespołu. Fanom pragnącym dokonać zakupów rekomendujemy zabranie ze sobą gotówki.
OLD BREAKOUT, z wyjątkową dbałością o każdy dźwięk, wirtuozersko wykonuje największe przeboje Breakoutu i Tadeusza Nalepy z lat ’70 i ’80.

W składzie:
Tadeusz TRZCIŃSKI (Breakout) - harmonijka ustna
Maciej Bogusław KUBICKI (Breakout) - gitara basowa
Marcin KOŁDRA - wokal, gitara
Sławek BURAKOWSKI - gitara
Łukasz BILIŃSKI - perkusja

Wejściówka do wygrania we wtorek w audycji Uwierz w Muzykę.

Przyjaciele - stań się jednym z nich: