Aktualności
02.07.2023

Koncertowy początek lipca w Olsztynie

Rozkręca się Chwackie Lato w Olsztynie! Miejski Ośrodek Kultury zaprasza na plenerowe koncerty Łydki Grubasa i Bitaminy. Dużo będzie się działo w Galerii Sowa. Wraca letni cykl szantowy. Będzie można również usłyszeć muzykę Johnny'ego Casha i Jimiego Hendrixa

6 lipca (czwartek) - Galeria Sowa, 17:00

KOCHANKOWIE SALLY BROWN/ CZWARTKOWE SZANTY Z SOWĄ /SEZON II

SYLWESTER KARNAFEL (gitara, wokal)

Od 1998 współtwórca "Kochanków Sally Brown". Od 2002 roku występuje również jako solista.
NAGRODA SPECJALNA Dla najlepszego wokalu Festiwalu "Shanties" w Krakowie 2002 r., I miejsce Szanty we Wrocławiu 2002 (duet "STRATA CZASU" z Łukaszem Staśkiewiczem), I miejsce Międzynarodowego Festiwalu PiosenkiMorskiej „Wiatrak" w Świnoujściu 2002
I miejsce Międzynarodowego Festiwalu Piosenki Morskiej „Wiatrak” w Świnoujściu 2003, I miejsce Międzynarodowego Festiwalu Piosenki Morskiej „Wiatrak” w Świnoujściu 2004, II miejsce Festiwalu „Szantowiązałka” w Łodzi 2001 r., III miejsce Port Pieśni Pracy w Tychach 2002 r., Trzykrotny zdobywca nagrody przyznawanej przez The Sail Training Association Poland, Zdobywca nagrody przyznawanej przez Jacht Klub Marynarki Wojennej „Kotwica” w Gdyni 2004. Wyróżnienie Kubryk w Łodzi 2002 r., Wyróżnienie Szantomierz w Sandomierzu 2004.

W 2004 roku dołaczył do zespołu Bukanierzy. Osiągniecia to główne nagrody na festiwalach: Wiatrak w Swinoujściu, Szantrapa w Szczecinie, Keja w Strzeklcach Krajeńskich oraz nagrody na festiwalach Słona Woda w Mrzeżynie, Piknik Gniazda Piratów w Zegrzu, Szantomierz w Sandomierzu i Festiwal Gniazda Piratów w Warszawie.

MAKSYMILIAN WOSK (skrzypce)

Absolwent UMCS ma na swoim koncie koncerty z grupą Loch Ness (gitara) , KSU, Lubelską Federacją Bardów, Hewen UP, Rokiczanka ( pierwsze skrzypce ) , Piotr Różycki, Baum ,wiele innych.Na statkach Oceania Cruises opłynął cały świat koncertujac z kwartetem smyczkowym.

Zaproszenie do wygrania w środę w audycji Uwierz w Muzykę.

7 lipca (piątek) - Amfiteatr im. Czesława Niemena, 19:00

ŁYDKA GRUBASA, TRANSGRESJA

Łydka Grubasa to olsztyński zespół, który działa bardzo aktywnie od dwudziestu lat na scenie rockowej w Polsce i za granicą. Ma na koncie pięć płyt studyjnych, występy na wszystkich większych festiwalach, wliczając to (kilkukrotnie!) Dużą Scenę Pol'and'Rock oraz setki koncertów klubowych. Jest również laureatem nagrody Złotego Bączka na wspomnianym PnR oraz podwójnej platyny przyznanej przez SPAV za singiel „Rapapara”. Odsłuchania i wyświetlenia utworów Łydki notuje się w milionach.

Grupa wykonuje bardzo różnorodną mieszankę muzyki rockowej, przeplataną zapożyczeniami ze wszelkich gatunków muzycznych. Warstwa tekstowa to satyra na otaczającą rzeczywistość, wzbogacona o dosadną puentę. Łydka jest zespołem, który jest bardzo żywiołowy na scenie i koncentruje się na Publiczności, wciągając ją z całych sił do współpracy podczas koncertu.

Łydkę Grubasa tworzą:
Bartosz Krusznicki – wokal
Maciej Charytoniak – gitara
Artur Wszeborowski – gitara basowa
Dominik Skwarczyński – klawisze
Maciej Matuszczyk – perkusja

Supportem podczas koncertu w Amfiteatrze będzie grupa Transgresja - śląski zespół, który swoimi kompozycjami wciąga w świat energetyzującego, psychodelicznego rocka. Wizytówką kapeli jest przykuwająca oko oprawa wizualna, spajająca tajemnicze i mroczne brzmienie z kontrastową grą świateł i fluorescencyjnymi stylizacjami wykonawców. Każdy koncert Transgresji to klimatyczne show, uczta dla zmysłów i wyobraźni.

W ciągu siedmiu lat działalności zespół aktywnie udzielał się zarówno na scenie, jak i w studiu, zyskując uznanie na przeglądach muzycznych i konsekwentnie poszerzając swoje audytorium dzięki udanym występom na licznych koncertach klubowych i plenerowych. Przemierzając muzyczny szlak ze swoją wierną Watahą, Transgresja pojawiła się w telewizyjnym show „Mam Talent", dotarła do finału Antyfestu 2018, zagrała na scenie Viva Kultura festiwalu Pol'and'Rock 2019 oraz na CieszFanów Festiwal 2021, a także zdobyła nagrodę specjalną w konkursie Jarocińskie Rytmy Młodych.

Zaproszenie do wygrania w środę oraz w czwartek w audycji Uwierz w Muzykę.

7 lipca (piątek) - Galeria Sowa, 19:00

KUBA KĘSY SINGS JOHNNY CASH

Koncert poświęcony twórczości Johnny’ego Casha. Wieczór prowadzi Kuba Kęsy - wokalista, gitarzysta, laureat 2 miejsca w programie “Idol”, utalentowany artysta związany z wrocławską oraz mazurską sceną muzyczną. Jest to występ solowy, w czasie którego usłyszycie klasyki takie jak „Ring of fire” oraz mniej znane, ale równie świetne utwory.

Zaproszenie do wygrania we wtorek w audycji Uwierz w Muzykę.

8 lipca (sobota) - Galeria Sowa, 19:00

6OR9 PROJECT HENDRIX

Zespół powstał z inicjatywy Marcina Żmudy, gitarzysty i producenta oraz maniaka muzyki Jimiego Hendrixa. Marcin zaprosił do współpracy swoich przyjaciół: Flipa Kowalskiego - perkusistę znanego z wielu składów w tym np. B4, Róże Europy czy Band of the Year, basistę Grześka Paluszkiewicza - Miron Nalepa Band, Slovian Sky oraz wokalistę Michała Nalepę - Dom na Drzewie, Ultrafiolet.

Założeniem ekipy 6OR9 - Projekt Hendrix jest granie muzyki Hendrixa oraz muzyki która, bez Hendrixa nigdy by nie powstała.

Zaproszenie do wygrania w czwartek w audycji Uwierz w Muzykę.

9 lipca (niedziela) - Amfiteatr im. Czesława Niemena, 20:00

BITAMINA

Bitamina powstała z przyjaźni i miłości do muzyki. Słychać to w tekstach i w produkcji bitów. Wrażliwość z jaką do nas trafia jest zaskakująca, a wyśpiewane emocje odczuwamy bardzo osobiście.

Rok 2005, obóz aktorski Machulskich. To tutaj krzyżują się drogi Amara i Mateusza, założycieli Bitaminy. Niedługo potem dołącza do nich Piotr. Niezwykle uzdolnieni i aktywni artystycznie na różnych polach, przypadają sobie do gustu. Nie przeszkadza im to, że Mateusz na co dzień mieszka w Niemczech, gdzie spełnia się jako aktor i reżyser, a Amar z Piotrem wiele czasu poświęcają produkcji ekologicznego sera i warzyw. Tworzą kolektyw, którego działalność nieprzerwanie trwa do dziś.

Nie patrząc na mody i trendy, pracują nad swoją muzyką. Mimo że zupełnie nie zabiegają o promocję i zaistnienie w social mediach, wokół tej trójki tworzy się rzesza bardzo oddanych fanów. Doceniają oni wrażliwość i szczerość, które nie pozwalają pozostać obojętnym.

Ich pierwszym albumem są „Listy Janusza”, utrzymane w stylistyce eksperymentalnego hip-hopu, ocierające się o jazz, pełne gier słownych autorstwa Piotra Sibińskiego. W 2014 ukazuje się cyfrowo album „Plac Zabaw”. Wywołuje on spore zamieszanie oraz zainteresowanie wielu dziennikarzy muzycznych i osób ze środowiska. Pozytywne reakcje są motywacją do pracy nad kolejnymi produkcjami. Powstaje instrumentalny album „C”, gdzie artyści pokazują swój kunszt w tworzeniu ciekawych i połamanych bitów, zaskakują samplami i jazzowym klimatem. Kolejna produkcja to „Kawalerka”, kontynuacja „Placu Zabaw”. Jest to album bardziej piosenkowy, opowiadający o potknięciach i pierwszych krokach stawianych samemu, krok poza dziecinne podwórko. W 2019 zespół prezentuje piątą płytę „Kwiaty i Korzenie”. Po raz pierwszy Piotr i Mateusz dzielą się mikrofonem, a do współpracy nad materiałem został zaproszony Moo Latte. W roku 2020 ukazuje się „Tu da max” - zapis koncertu zagranego jesienią 2019, na który złożyły się utwory z wcześniejszych albumów.

Zaproszenia do wygrania w środę i czwartek w audycji UWM FM Po Południu.

Przyjaciele - stań się jednym z nich: