Aktualności
23.12.2022

Znamy pierwsze gwiazdy Olsztyn Green Festivalu 2023

Brodka, duet Karaś/Rogucki, Katarzyna Nosowska, Rat Kru i Rubens - to pierwsze gwiazdy dziewiątej edycji Olsztyn Green Festivalu. Imprezę zaplanowano w dniach 11-13 sierpnia 2023 roku na plaży nad jeziorem Ukiel. Ruszyła już sprzedaż karnetów.

RAT KRU balansują na granicy sztuki i kiczu, niekiedy przekraczając i jedno, i drugie. Papa Musta i Rat One swoją muzykę określają mianem betonowej samby, siejąc zgorszenie i porywając do tańca na koncertach i festiwalach zarówno w Polsce, jak i tych za granicą.

Rubens swój pierwszy, solowy koncert zagrał w tym roku na Stadionie Śląskim jako support Dawida Podsiadło. Latem mogliście go usłyszeć na festiwalach takich jak On Air czy Męskie Granie. Debiutancka płyta artysty - "Piosenki, których nikt nie chciał" - to nie tylko męskie, alternatywne granie, ale także zapis męskich przeżyć. To materiał niebanalny, z naleciałościami brzmień takich artystów jak Arctic Monkeys, Tame Impala czy Radiohead.

Katarzyna Nosowska to artystka, której chyba nikomu przedstawiać nie trzeba. Jak to możliwe, że tak skromna, unikająca tłumów dziewczyna zdominowała naszą scenę? Odpowiedź jest prosta: talent i pracowitość. Gdy tylko Hey ma wolne, Nosowska solo – choć zawsze ze znakomitymi partnerami, penetruje krainy, w które z macierzystym zespołem się nie zapuszcza. Doświadczymy ich podczas koncertu w Olsztynie!

Karaś/Rogucki to duet, który pojawił się na polskim rynku po ogłoszeniu zawieszenia działalności zespołów Coma i The Dumplings. Kuba Karaś odpowiada w tym tandemie za produkcję, Piotr Rogucki zajmuje się tekstami, a obaj dopieszczają muzykę. Na koncercie nie zabraknie utworów z drugiego albumu muzyków pt. "Czułe Kontyngenty".

Brodka redefiniuje się na nowo z każdym kolejnym albumem, czerpiąc z rocka alternatywnego, popu, elektroniki oraz muzyki gór, w której wyrosła – opracowała własny niepowtarzalny, bezkompromisowy styl. W październiku 2022 Brodka wydała kolejny, pierwszy po polsku od 12 lat album „Sadza”.

Więcej informacji szukajcie na stronie: olsztyngreenfestival.pl

Przyjaciele - stań się jednym z nich: