Aktualności
26.06.2022

Monika Kowalczyk najlepsza w konkursie 48. Ogólnopolskich Spotkań Zamkowych "Śpiewajmy Poezję"

13 wykonawców walczyło w tym roku o Nagrodę Główną im. Agnieszki Osieckiej 48. Ogólnopolskich Spotkań Zamkowych "Śpiewajmy Poezję" w Olsztynie. Zdobyła ją Monika Kowalczyk - za autorską piosenkę "Te Twoje sukienki". Konkurs stał na bardzo wysokim poziomie a młodzi artyści wystąpili w wypełnionym niemal do ostatniego miejsca Amfiteatrze im. Czesława Niemena.

W tegorocznym konkursie występiło 13 wykonawców. Jurorzy przed ogłoszeniem werdyktu podkreślali, że na nagrody... zasłużyła większość z nich. Niestety Basia Raduszkiewicz, Joanna Kondrat, Kamil Barański, Adam Rębisz i Piotr Szauer mogli wyróżnić tylko szescioro najlepszych.

Jednomyślnie Nagrodę Główną im. Agnieszki Osieckiej dla Największej Indywidualności 48. Ogólnopolskich Spotkań Zamkowych "Śpiewajmy Poezję" w Olsztynie przyznano Monice Kowalczyk z Lublina - za wykonanie autorskiej piosenki "Te Twoje sukienki."

"Czuję wielką radość, oszołomienie i zdumienie. Nie spodziewałam się i czuję się tym poruszona" - mówiła tuż po ogłoszeniu werdyktu zwyciężczyni, dla której to nie pierwsza takż ważna nagroda.

"O Spotkaniach Zamkowych słyszałam od dawna. Ale nie zdażyło się, że wzięłam w nich udział. Ostatnio miałam przerwę w konkursach. Ale zachęciło mnie ogłoszenie i stwierdziłam, że się zgłoszę. Przekonała mnie duża ranga, historia tego festiwalu i to, że odbywa się w takim miejscu. Ja uwielbiam zamki! Absolutnie nie żałuję!" - dodaje Monika Kowalczyk. O swojej przygodzie ze sceną opowiadała na antenie Radia UWM FM. Posłuchajcie!

I nagrodę tegorocznego konkursu otrzymał Krzysztof Stępień, który brawurowo i bardzo oryginalnie zinterpretował utwór Agnieszki Osieckiej i Seweryna Krajewskiego "Wariatka tańczy". Na II miejscu znalazł się duet Grzegorz Paczkowski i Matylda Stanejko (zaśpiewali przejmującą autorską balladę "Noc spokojna") a na trzecim Inga Żebrowska.

Przyznano także dwa wyróżnienia: grupie Falochron oraz Darii Adamczewskiej.

Piotr Szauer rozmawiał także z innymi uczestnikami konkursu: Andriejem Kotinem, Szymonem Bruckim, Urszulą Zubek oraz duetem Szpetni. Posłuchajcie!

Gwiazdą 48. Ogólnopolskich Spotkań Zamkowych "Śpiewajmy Poezję" w Olsztynie był Maciej Maleńczuk

Przyjaciele - stań się jednym z nich: