Aktualności
18.08.2021

Muniek Staszczyk o powrocie T.Love i nowym albumie

Wiosną 2022 roku ma ukazać się nowy album grupy T.Love. O pracy nad tym wydawnictwem i kulisach powrotu zespołu do studia i na scenę, ale też projekcie "Muniek i Przyjaciele" Zygmunt Staszczyk opowiadał nam podczas Olsztyn Green Festivalu. A spotkała się z nim Marta Wróblewska.

Foto: Olsztyn Green Festival

Zespół T.Love zawiesił swoją działalność w 2017 roku. Dwa lata później Zygmunt Staszczyk wydał solowy krążek "Syn Miasta" a kilka miesięcy temu ukazało się koncertowe wydawnictwo projektu Muniek i Przyjaciele - "Na żywo i akustycznie 2018–2019". To właśnie z tym materiałem wokalista i autor zagrał na Olsztyn Green Festivalu.

W 2022 roku T.Love będzie świętował swoje 40-lecie. Z tej okazji ma zostać wydany album z nowymi piosenkami, zatytułowany "Hau! Hau!". Ukaże się w kwietniu. "Potrafimy jeszcze szczeknąć" - mówi żartobliwie Muniek. "To jest taki neo-pop połączony z rockandrollem XXI wieku. Nie mamy jeszcze producenta i nie wiemy jak to będzie do końca brzmiało. W tej chwili siedzimy w studio. Jestem bardzo ciekawy jak w 2022 roku ludzie to ocenią. To będzie dosyć kolorowa płyta - coś między współczesnym brzmieniem a naszymi korzeniami."

Grupa nagrywać będzie w klasycznym składzie, znanym z albumu "King": Muniek Staszczyk (śpiew), Jan Benedek (gitara solowa), Jacek Perkowski (gitara elektryczna), Paweł Nazimek (gitara basowa) i Jarosław "Sidney" Polak (perkusja). "Na pewno na koncertach to będzie brzmiało dużo ostrzej niż na albumie. Staramy się, żeby to był T.Love 2022, ale też nie chcemy być modnisiami, którzy się wpisują w jakieś takie festiwale typu Męskie Granie. Chcemy mówić swoim głosem. Pewnie dla niektórych będziemy zgredami a może dla innych czymś nowym."

Z Muńkiem Staszczykiem spotkała się Marta Wróblewska. Zapraszamy do wysłuchania rozmowy!

Na nowej płycie T.Love ma znaleźć się 10 premierowych piosenek. Grupa planuje także wiosną i latem 2022 roku zagrać trasę promującą wydawnictwo, ale również związaną z jubileuszem 40-lecia zespołu. "Chciałbym być w dobrej formie i zagrać te koncert zacnie. Przygotowuję się do tego - i mentalnie i fizycznie" - mówi Muniek.

Przyjaciele - stań się jednym z nich: