Aktualności
25.06.2021

Krzysztof Cugowski zagrał w Olsztynie z Zespołem Mistrzów

"Sen o dolinie", "Twoje radio", "Demony wojny" czy "Martwe morze" - to tylko niektóre utwory, które wybrzmiały 24 czerwca ze sceny Amfiteatru im. Czesława Niemena w Olsztynie. Letni sezon koncertowy w stolicy regionu otworzył występ Krzysztofa Cugowskiego z Zespołem Mistrzów.

 

Foto: MOK Olsztyn

Poprzedni rok upłynął pod znakiem podwójnego jubileuszu Krzysztofa Cugowskiego: 50-lecia jego pracy artystycznej i 70. urodzin. Z tej okazji ukazał się podwójny album pt. "50/70 Moje Najważniejsze" z wyborem ulubionych utworów wokalisty z całego okresu jego działalności muzycznej. Piosenki zostały nagrane na nowo przez Zespół Mistrzów w składzie: Jacek Królik (gitara), Cezary Konrad (perkusja), Łukasz Adamczyk (gitara basowa) i Tomasz Kałwak (instrumenty klawiszowe).

Ich występ w Amfiteatrze im. Czesława Niemena w Olsztynie był pierwszym w tym roku koncertem wakacyjnego cyklu Miejskiego Ośrodka Kultury w Olsztynie pod hasłem "Lato na Wypasie". "W ubiegłym roku zagraliśmy chyba piętnaście koncertów - w przeważającej większości bez publiczności - w telewizjach, radiach. Graliśmy po prostu do gołych ścian i obsługi. W tym roku zagraliśmy już parę zaległych koncertów z ubiegłego roku. A to jest właściwie pierwszy koncert po odblokowaniu" - mówił naszej reporterce były lider Budki Suflera.

Z Krzysztofem Cugowskim spotkała się Marta Wróblewska. Zapraszamy do wysłuchania rozmowy!

Krzysztof Cugowski z Zespołem Mistrzów pojawi się latem jeszcze w kilkunastu polskich miastach. A w planach artyści mają także nagranie wspólnego albumu. "Czekamy na trochę normalności i na pewno nagramy płytę. Może będzie to zaskoczenie dla publiczności?" - przyznaje wokalista.

Przyjaciele - stań się jednym z nich: