Aktualności
16.06.2021

Natalia Przybysz nagrywa płytę z tekstami Kory

Jesienią ma ukazać się album na którym niepublikowane dotąd teksty wokalistki grupy Maaanam śpiewać będzie Natalia Przybysz. Co łączy ją z Korą? Jak wspomina czas nagrywania płyty "MTV Unplugged"? M.in. o to w Olsztynie pytała ją Marta Wróblewska. Posłuchajcie!

 

Album "MTV Unplugged" Natalia Przybysz zarejestrowała w grudniu 2020 roku. Zapis jen koncertu "bez prądu" ukazał się na krążku trzy miesiące później.

"Było dosyć niesamowicie. Cały czas wisiała nad nami chmura niepewności, związanej z tym, że nie wiedzieliśmy czy zagramy i czy zaraz nie okaże się, że ktoś ma wirusa i nie odwołają nam koncertu. Ta niepewność jutra powodowała, że docenialiśmy teraźniejszość i bardzo celebrowaliśmy każdą próbę, każde spotkanie. To były niesamowite chwile" - wspomina wokalistka.

Na płycie gościnnie pojawili się m.in. Hania Rani, Paulina Przybysz, Skubas i Ralph Kamiński. Ten ostatni towarzyszy Natalii podczas obecnej trasy koncertowej. Na program występu składają się akustyczne wersje największych przebojów z ostatnich trzech albumów: „Prąd”, „Światło Nocne” oraz „Jak Malować Ogień”.

A jaki będzie kolejny krok starszej z sióstr Przybysz? "Właśnie kończymy nagrania nowej płyty. Jeśli wszystko się uda - na jesieni powinna się ukazać. Wraz z moim zespołem skomponowaliśmy muzykę do tekstów Kory, które nie zostały nigdy przez nią zaśpiewane. To wybrane przeze mnie fragmenty notatek, zapisków, zwrotek, czasem fragmenty z piosenek znanych, które nie weszły do nich. Dokonałam takich kolaży - nie pisząc ani jednego własnego słowa, ale biorąc ten rdzeń Kory, który czuję, że też mam. Na płycie będą też dwie albo jedna moja piosenka."

Z Natalią Przybysz spotkała się Marta Wróblewska. Zapraszamy do wysłuchania rozmowy!

Natalia Przybysz wystąpiła 14 czerwca w Filharmonii Warmińsko-Mazurskiej w Olsztynie w ramach trasy promującej poprzedni album "MTV Unplugged". A na scenie towarzyszył jej m.in. Ralph Kamiński.

Przyjaciele - stań się jednym z nich: