Aktualności
04.05.2021

Wariactwo - nowa płyta Marka Andrzejewskiego

"Wariactwo" - to szósty autorski album Marka Andrzejewskiego. Powstał w nietypowych czasach i - jak podkreśla artysta - jest to zbiór piosenek napisanych "na przekór niepewności, ku pokrzepieniu serc i dla podbudowania nadszarpniętego poczucia sensu i wartości".

 

Większość nowych piosenek, które znajdziemy na płycie "Wariactwo" powstała w 2020 roku. "Postanowiłem zaśpiewać o potrzebie zmiany naszego beztroskiego, rabunkowego podejścia do świata. W przeciwnym razie czeka nas śmietnisko, wylądujemy na wysypisku rzeczy zużytych i ze śmietniskiem w umysłach zapchanych fałszywymi ideami i fałszywymi informacjami" - tłumaczy Marek Andrzejewski.

Spory udział w pracy nad płytą miał syn Marka Andrzejewskiego - Michał. Zaaranżował i zinstrumentalizował piosenki. "Dzięki temu powstała energetyczna mieszanka dynamicznych, efektownych utworów i nastrojowych, skupiających uwagę ballad. Michał wniósł do piosenek świeże spojrzenie, nagrał instrumenty klawiszowe, gitary elektryczne, gitary akustyczne,  bas oraz zaprogramował bębny. Dzięki niemu płyta jest bardziej odważna niż poprzednie, a ja starałem się dotrzymać mu kroku pisząc ważne, odważne teksty. Właściwie podyktował je 2020 rok. Wiele mówi już zam tytuł..."

Z Markiem Andrzejewskim rozmawiał Piotr Szauer. Posłuchajcie!

Przyjaciele - stań się jednym z nich: