Aktualności
18.03.2021

Prostota i zabawa - Patrick The Pan opowiada o nowej płycie

"Prostota i zabawa - to słowa klucze do nowego albumu" - mówił w audycji Uwierz w Muzykę Patrick The Pan. Jego czwarta płyta zatytułowana "Miło Wszystko" ukaże się w czerwcu. I tak jak drugi singiel "Porozmawiajmy o emocjach" opowiadać będzie o relacjach - głównie o miłości.

Foto: Izabela Olczyk

Nad nowym materiałem Piotr Madej (znany jako Patrick The Pan) pracował głównie w 2020 roku. "Zacząłem chwilkę po tym, gdy wprowadzono wszystkie ograniczenia związane z lockdownem. Nie mogłem jeździć i grać koncertów. Więc z dnia na dzień uznałem, że mam sporo czasu, którego potrzebowałem, żeby zacząć pracę nad nową płytą. Jest już właściwie gotowa" - przyznał na antenie Radia UWM FM.

Choć na albumie mają pojawić się goście, Patrick The Pan nagrywał go głównie sam. Choć teksty pisał wspólnie ze swoją życiową partnerką - Dominiką Kubeczką. "Większość płyty nagrałem sam - bo zawsze tak pracuje. Natomiast przy najnowszym singu potrzebowałem saksofonów i zaprosiłem Monikę Muc, która na co dzień występuje z Błażejem Królem. I super się sprawdziła. Zaprosiłem też gitarzystę ze swojego zespołu koncertowego - Kubę Dudę - który dograł niektóre patrie gitar. Jest bardzo zdolny i na bardzo fajny sound. Czułem, że on się tutaj wklei. Jest też na płycie taka piosenka, do której zaprosiłem bardzo różne znajome osoby - nie tylko artystów, ale też wspomnianą Dominikę Kubeczkę i... moją babcię Leokadię. Chciałem stworzyć efekt takiego bardzo mieszanego chórku - swojskiego, wręcz rodzinnego, jak na weselu."

Tematycznie nowe utwory skupiają się głównie na emocjach. "Będzie to płyta opowiadająca głównie o miłości. Aczkolwiek nie należy mysleć o tym w kategorii jakiegoś albumu koncepcyjnego. Jest to raczej album z dziewięcioma niezależnymi od siebie piosenkami. Głównym tematem rzeczywiście będzie miłość, ale nie tylko... Jest tam piosenka o szeroko pojętych zmianach. Natomiast pierwszy singiel opowiada o odcięciu się od informacji i szumu medialnego. Ale rzeczywiście skupiam się bardziej na emocjach niż na sprawach typu... kosmonauci radzieccy (jak na drugiej płycie)" - przyznaje Piotr.

Z Piotrem Madejem rozmawiał Piotr Szauer. Posłuchajcie!

 

A to najnowszy singiel zapowiadający album "Miło Wszystko".

Przyjaciele - stań się jednym z nich: