Aktualności
21.01.2021

Organek: Czasy mamy skomplikowane i tematów jest bardzo dużo

Późną wiosną ukaże się trzeci album grupy Organek. Zapowiadają go bardzo zaangażowane single: "Pogo" oraz "Walcz". "Nie chcę żeby cała płyta była jakimś statementem politycznym. Muzyka też jest pewnego rodzaju rozrywką i oddechem" - mówi Tomasz Organek. Zapraszamy do wysłuchania rozmowy!

Nad swoją trzecią płytą grupa pracowała głównie w 2020 roku. Jej dokończenie skompikowała jednak... pandemia wirusa SARS-CoV-2. Zarówno lider, jak i dwóch jego kolegów z zespołu jesienią zachorowało na COVID-19. Album powinien ukazać się na przełomie marca i kwietnia tego roku. "Konkretnej daty jeszcze nie ma - ustalamy ją. I jak słychać w singlach - to jest trochę inny Organek. To nie jest do końca volta, tylko używanie tych samych narzędzi w trochę inny sposób. A to z tego powodu, że ten idiom hippisowski, muzyka retro, vintage nie bardzo pasują do tych czasów. To jest z zupełnie innej epoki i mówi o czymś innym. A żeby mówić o dzisiejszych sprawach, należy używać współczesnego języka. Mi się ta płyta bardzo podoba. Jestem oczarowany możliwościami i czekam na koncerty, bo wiem, że to będzie coś specjalnego."

A o czym będzie opowiadał w nowych piosenkach? "Czasy mamy skomplikowane i tematów jest bardzo dużo. Ja zawsze lubiłem się wypowiadać - bardziej publicystycznie niż politycznie - na różne tematy. I takie piosenki na pewno też znajdą się na płycie. Ale nie tylko. Ta płyta jest bardzo pogodna. Mam nadzieję, że zbliża się lepszy czas i będziemy mogli odetchnąć od tych poważniejszych tematów, oddać się relaksowi, który nam się wszystkim należy."

Z Tomaszem Organkiem rozmawiał Piotr Szauer. Posłuchajcie!

A tu najnowszy singiel zespołu Organek - "Walcz".

Przyjaciele - stań się jednym z nich: