Aktualności
19.08.2020

Sonbird: Poszukujemy i wymagamy od siebie więcej

Ich debiutancka płyta "Głodny" została uznana za jeden z najciekawszych polskich rockowych albumów 2019 roku. Teraz muzycy zespołu Sonbird wzbogaceni o koncertowe doświadczenia pracują nad kolejnym krążkiem. Jaki będzie? O tym w Olsztynie opowiedzieli nam Dawid Mędrzak i Maciej Hubczak.

Płyta "Głodny" została nominowana do tegorocznych Fryderyków w kategorii: najlepszy album rock. Nagrody  - z powodu ograniczeń związanych z pandemią koronawirusa - nie zostały jednak w tym roku wręczone. Muzycy grupy Sonbird podkreślają jednak, że samo wyróżnienie ich pracy jest dla nich bardzo ważne. "Moment, w którym zobaczyliśmy nas na rozpisce zespołów i płyt, które zostały wytypowane do piątki w kategorii rock na pewno zapamiętamy na długo. Czekaliśmy bardzo na galę. I byliśmy bardzo smutni, że została odwołana. Ale poczekamy" - wspomina wokalista Dawid Mędrzak. "To dla nas bardzo duże wyróżnienie. Czekaliśmy na ten moment. Dla takiego młodego zespołu jak my samo bycie w tym zestawieniu to jest straszny kop. To zmotywowało nas do dalszej pracy i utwierdziło w przekonaniu, że to, co robimy zmierza w dobrym kierunku."

Czy czują już presję związaną z wydaniem drugiego albumu? Jaki będzie? "Jest to na pewno dla nas trochę stresująca sytuacja. Chcemy udowodnić, że miejsce w którym się znajdujemy nie jest przypadkowe. Chcemy też, żeby nasze piosenki były coraz lepsze i przede wszystkim dojrzalsze. Materiał z pierwszej płyty był zapisem kilku wcześniejszych lat. Byliśmy młodsi i nie mieliśmy tylu doświadczeń" - mówi perkusista Maciej Hubczak. A Dawid Mędrzak dodaje: "Na pewno będą to inne brzmienia. Ale będzie też bardzo gitarowo, bo to coś, co nas definiuje. Poszliśmy oczywiście o krok dalej, poszukujemy i wymagamy od siebie więcej."

Z Dawidem Mędrzakiem i Maciejem Hubczakiem przed koncertem na Olsztyn Green Plażówce spotkał się Piotr Szauer. Zapraszamy do wysłuchania rozmowy!

Singiel zwiastujący drugą płytę grupy Sonbird powinien zostać opublikowany jeszcze w tym roku. Sam krążek pojawi się w sklepach prawdopodobnie w roku 2021. Niewykluczone, że pojawią się na nim goście. "Na pewno będziemy chcieli kogoś zaprosić. Ale kogo? Tego jeszcze nie wiemy. Myślę, że Daria Zawiałow czy Katarzyna Nosowska fajnie by pasowały do naszej muzy. Mogłoby wyjść z tego coś ciekawego" - mówi Dawid Mędrzak.

Przyjaciele - stań się jednym z nich: