Aktualności
24.06.2020

Autorskie piosenki na nowej płycie Doroty Osińskiej

W lutym ukazał się najnowszy album Doroty Osińskiej zatytułowany "Cześć, To Ja!". To szczególna płyta dla pochodzącej z Wrocławia wokalistki i aktorki. Napisała bowiem teksty do wszystkich piosenek, które na niej się znalazły. O czym opowiadała w audycji Nazwij To Jak Chcesz.

"Cześć, to ja" będzie najbardziej autorskim spośród wszystkich dotychczasowych albumów Doroty Osińskiej. Każdy tekst na tę płytę oraz muzykę do każdego z utworów artystka napisała sama. Jest to jednocześnie jej najbardziej intymne i refleksyjne wydawnictwo, na którym nareszcie znalazły się wszystkie te dźwięki, które przez kilka lat czekały na to, aby mogła ułożyła je właśnie w te piosenki.

Wiele z nich to piękne i wzruszające ballady, za które fani Osińską pokochali. Po raz pierwszy jednak mogą usłyszeć Dorotę wykonującą utwory folkowe oraz takie, które sięgają nawet do muzyki country oraz bluegrass. Te inspiracje zaczęły bowiem odgrywać coraz większą rolę w jej twórczości.

Z Dorotą Osińską rozmawiał Wojtek Miśkiewicz. Zapraszamy do wysłuchania audycji!Płyta "Cześć, to ja" Doroty Osińskiej ukazała się 7 lutego 2020 roku nakładem wytwórni MTJ. Promowały ją trzy single: "Krótki sen", "Hibernacja" oraz "Bliscy nieznajomi".

Przyjaciele - stań się jednym z nich: