Aktualności
08.06.2020

Robert Cichy zapowiada kolejny solowy album

26 czerwca ukaże się nowy solowy album Roberta Cichego zatytułowany "Dirty Sun". Zapowiada go znany Wam już z anteny Radia UWM FM singiel "Piach i wiatr". O pracy nad krążkiem, zaproszonych do współpracy gościach i klipie nagranym telefonem komórkowym w czasie pandemii muzyk opowiada w audycji Uwierz w Muzykę.

„Piosenka jest trochę przewrotna. Niby wesoła, a jednak jej bohater zapętla się jak w mantrze, walcząc sam ze sobą. Tekst traktuje o miejscu, w którym jestem i do którego dążę, ale z przymrużeniem oka, bo tak naprawdę wiem, że idealne miejsce nie istnieje, a ważniejsza od celu jest droga" – mówi o nowym utworze Robert Cichy. Muzyk eksperymentuje z brzmieniem, podążając za nowymi inspiracjami, tworzy charakterystyczny i wyróżniający go na polskim rynku styl. Na krążku „Dirty sun" wprowadza przede wszystkim melodyjność, by kompozycje stawały się bardziej piosenkami niż muzycznymi pomysłami.

Z Robertem Cichym w audycji Uwierz w Muzykę rozmawiał Michał Napiórkowski. Posłuchajcie!

Za swoją poprzednią płytę „Smack" Robert Cichy otrzymał Fryderyka w kategorii „Płyta roku country/blues". Na nowym albumie znajdzie się jedenaście utworów, w tym sześć w języku polskim. Wśród gości zaproszonych do współpracy znaleźli się: Kasai, Mrozu, Rahim oraz Sosnowski.

Przyjaciele - stań się jednym z nich: