Aktualności
28.11.2019

Kapral Zajączek zagrał Live Sesję w Radiu UWM FM

W listopadzie w Radiu UWM FM gościliśmy warszawską grupę Kapral Zajączek. Zespół nagrał w naszym studiu Live Sesję i opowiedział nam o swojej debiutanckiej płycie "Bal, którego nie było". Muzycy zdradzili także, że w grudniu opublikują kolejne nowe nagrania - autorskie piosenki o tematyce świątecznej.

Debiutancka płyta zespołu Kapral Zajączek "Bal, którego nie było" ukazała się w kwietniu tego roku. Promował ją singiel "Sam", do którego powstał także teledysk. Co jeszcze działo się przez ostatnie miesiące w warszawskiej grupie? "Udało nam się zgromadzić kilka fajnych recenzji. Zagraliśmy trochę koncertów. Płyta lata cały czas. Ludzie jej słuchają. Dostajemy tysiące listów z całego świata - słów uznania i zadowolenia z tego, że powstała taka płyta pełna wesołości, uśmiechu, pozytywnych emocji. Czujemy się z tym znakomicie" - mówili trochę na serio, trochę z przymrużeniem oka w studiu Radia UWM FM muzycy.

Album był zakmnięciem pewnego etapu działalności zespołu. "To było podsumowanie naszej wspólnej pracy. Materiał długo był aranżowany przez nas. Szukaliśmy tak naprawdę siebie na tej płycie. I w końcu udało się chyba to zrobić. Nie było niespodzianek. Materiał z którym weszliśmy do studia był od początku do końca zaplanowany" - przyznał perkusista Bartek Ochan. A wokalista Łukasz Karaskiewicz dodał: "Podczas nagrań wydawało mi się, że piosenki różnią się momentami. Ale jak później słuchałem całej płyty, doszedłem do wniosku, że jest spójna. Myślę, że to też zasługa Pawła Marciniaka, który nam tę płytę miksował i produkował."

Do zespołu niedawno dołączył nowy gitarzysta - Sebiastian Lipiński. Jak czuje się w kapeli? "To jedna z fajniejszych przygód, której doświadczam od prawie roku. Jestem szczęśliwym, pełnoprawnym członkiem zespołu Kapral Zajączek".

Z muzykami grupy Kapral Zajączek - Łukaszem Karaskiewiczem, Bartkiem Ochmanem i Sebastianem Lipińskim - spotkał się Piotr Szauer. Zapraszamy do wysłuchania rozmowy!

Premiera Live Sesji zarejestrowanej przez zespół Karpal Zajączek w studiu Radia UWM FM już w najbliższą niedzielę 1 grudnia o 19:00 na antenie Radia UWM FM. Fragment - o muzycznym obrazku - prezentujemy już teraz!

 

W połowie grudnia ukaże się natomiast mini-album świąteczny Kaprala Zajączka. "Bez kolęd! Nie gramy coverów! Gramy swoje piosenki świąteczne z przymrużeniem oka w stylu Kaprala Zajączka" - zapowiada Łukasz Karaskiewicz.

Przyjaciele - stań się jednym z nich: