Aktualności
24.09.2019

Rosochate zmienia się na jesień

Grają wspólnie od dwóch lat. Swoje pierwsze piosenki zarejestrowali przed rokiem w studiu Radia UWM FM. Jak zapowiadają - jesienią przedstawią publiczności trochę odświeżone brzmienie. Przed koncertem Rosochate w klubie Carpenter Inn naszym gościem był wokalista grupy Filip Kozłowski. Zapraszamy do wysłuchania rozmowy!

Choć w ostatnich miesiącach o zespole Rosochate nie słyszeliśmy zbyt często, muzycy pracowali nad nowym materiałem i... brzmieniem. "Mieliśmy burzliwe dyskusje na temat tego, jak chcemy grać. Muzyka się zmienia i my też się zmieniamy. Wymyśliliśmy sobie, że chyba trochę bardziej radykalni chcemy być w tym naszym graniu - iść w pankową stronę, ale nie rezygnując z elektronicznych klimatów. Jest to takie pomieszanie dyskoteki z punkowym starym koncertem" - zdradza Filip Kozłowski.

Jakie plany zespół ma na najbliższe miesiące? "W planach jest parę koncertów i w Olsztynie i w północnej części Polski. Jesienią lub zimą pojawią się też nowe nagrania. Może też jakiś klip" - zapowiada wokalista.

Z Filipem Kozłowskim w audycji Uwierz w Muzykę rozmawiał Piotr Szauer. Posłuchajcie!

Filip Kozłowski jest także jednym z pomysłodawców i dyrektorem artystycznym Festiwalu Sztuki Alternatywnej OFFSZTYN, którego pierwsza edycja odbędzie się 12 października w olsztyńskiej Kuźni Społecznej. O czym także opowiadał na antenie Radia UWM FM.

Najbliższe koncerty Rosochate:
28.09 Carpenter Inn [+ Dirty Five Given]
12.10 Kuźnia Społeczna [+ Julian Uhu, Wczasy, WCK, ka-meal]

Przyjaciele - stań się jednym z nich: