Aktualności
19.09.2019

Stach Bukowski z Olsztyna i Warszawy

Kochają styl retro a wychowali się na piosenkach Zbigniewa Wodeckiego, Alicji Majewskiej i Anny Jantar. Grają rocka, ale inspirują się także muzyką klasyczną, rapem i polskim big beatem. Poznajcie olsztyńsko-warszawską grupę Stach Bukowski, która niedawno wydała swojego pierwszego singla "Lew".

 

Liderem grupy jest Stanisław Bukowski, który śpiewa i gra na perkusji. Wokalinie wspiera go basistka Agnieszka Kamińska. Skład uzupełnia gitarzysta Robert Ostoja-Lniski. Wszyscy pochodzą z Olsztyna i tu poznali się kilka lat temu. Obecnie studiują na Politechnice Warszawskiej.

"Projekt w obecnej formie zrodził się w Warszawie i tam obecnie pracujemy. Olsztyna nigdy od siebie nie odsuniemy. Wszyscy stąd pochodzimy nie wstydzimy się tego. Jesteśmy więc olsztyńsko-warszawskim zespołem" - mówił w studiu Radia UWM FM Stach Bukowski. "Poznaliśmy się w Gimnazjum nr 4. Razem też chodziliśmy do liceum. Wcześniej w zespole były z nami dwie dodatkowe osoby: wokalistka i gitarzysta. Ale po maturze nasze drogi się rozjechały w różne strony Polski. Ja z Robertem i Agnieszką pojechałem do Warszawy. Tam zaczęliśmy grać próby we trójkę."

Stach Bukowski był gościem audycji Uwierz w Muzykę. Rozmawiał z nim Piotr Szauer. Posłuchajcie!

A poniżej do obejrzenia i posłuchania debiutancki singiel grupy "Lew". Zapowiada on pierwszą płytę zespołu, która ma się ukazać wiosną 2020 roku.

Przyjaciele - stań się jednym z nich: