Aktualności
09.03.2019

Sonbird - głodny szczerości i sukcesu

Gościem marcowej Live Sesji w studiu Radia UWM FM była żywiecka grupa Sonbird. Zespół wydał w lutym swoją debiutancką płytę "Głodny". O niej, ale też początkach wspólnej drogi muzycznej i planach na ten rok opowiedzieli nam Dawid Mędrzak i Kamil Worek. Zapraszamy do wysłuchania rozmowy!

Sonbird - mimo młodego stażu i wieku muzyków - ma na swoim koncie występy na dużych festiwalowcyh scenach (OFF Festival, Męskie Granie, Kraków Live Festival). Obecnie rozpoczyna wiosenną trasę promującą debiutancki album "Głodny". Znalazło się na nim dziesięć zgrabnych, często przebojowych indierockowych piosenek, wykonanych z rzadko spotykanym zaangażowaniem.

"To jest zapis dotychczasowej drogi zespołu. Te utwory powstawały od momentu, w którym Sonbird stał się kompletny" - mówi gitarzysta Kamil Worek. A wokalista i autor tekstów Dawid Mędrzak dodaje: "Można znaleźć tam piosenki, które mają dwa lata, ale też takie, które mają rok. Podczas naszej pracy ulegały one zmianie. Są totalnie nowe aranżacje."

O czym opowiada album? "O miłości! Jesteśmy młodymi osobami. Mieliśmy dużo dobrych i złych momentów. Jedni z nas byli w związkach, inni nie. Ale każdy miał skrajne emocje. Nie wszystkie piosenki są o takiej tematyce. Postawiliśmy też na nasze przemyślenia i też to, co nas czasami boli. Dajemy siebie na tej płycie i mamy nadzieję, że to się będzie podobać" - mówi Dawid. "Staramy się też być szczerzy. To w stu procentach my! Mamy w sobie sporo nostalgii pomieszanej z energią i nutką buntu... Czyli harmonia!" - puentują muzycy.

Z Dawidem Mędrzakiem i Kamilem Workiem przed nagraniem Live Sesji w Radiu UWM FM rozmawiał Piotr Szauer. Posłuchajcie!

Live Sesji z udziałem zespołu Sonbird będziecie mogli wysłuchać w sobotę 9 marca o 20:00 na antenie Radia UWM FM. Zapraszamy!

Przyjaciele - stań się jednym z nich: