Aktualności
08.12.2018

Klaymen wychodzi z cienia

Mówią o sobie: "najbardziej zwariowana sekcja w mieście". Klaymen to instrumentalne trio, które tworzą: Maciej Matuszczyk (perkusja), Krystian Zemanowicz (gitara basowa) oraz Piotr Pankowski (gitara elektryczna). Właśnie ukazał się ich pierwszy klip do utworu "Cyrulik". O nim oraz tym, co nastąpi potem opowiadali w audycji Uwierz w Muzykę.

To późny debiut, bo muzycy współpracują już od sześciu lat. "Bardzo długo się docieraliśmy. Teraz bardzo dobrze się rozumiemy w procesie twórczym. Trochę nam to zajęło, bo kilka ścieżek musieliśmy przetrzeć" - mówi Krystian Zemanowicz, który związany jest także z grupą Transsexdisco.

Choć tworzą muzykę instrumentalną, próbowali też współpracy z wokalistą. Nie wykluczają również, że w przyszłości w ich utworach pojawi się głos. "W przyszłym roku chcielibyśmy wydać płytę. Nie zawojuje ona świata. Ale chcemy ten etap już sfinalizować." Co najbardziej wpływa na ich brzmienie? W jaki sposób pracują nad numerami. "To są spotkania towarzyskie a nie próby. Każdy ma inne korzenie muzyczne, ale wspólnym mianownikiem jest granie, które wyłamuje się ze schematów. Ten proces twórczy kojarzy mi się z malowaniem obrazów" - odpowiada Maciej Matuszczyk.

Z Krystianem Zemanowiczem i Maciejem Matuszczykiem rozmawiał Karol Kotański. Posłuchajcie!

A tu możecie obejrzeć klip do debiutanckiego singla "Cyrulik".

Przyjaciele - stań się jednym z nich: