Aktualności
27.11.2018

The Dumplings zagrali w Olsztynie Raj

"Wybraliśmy osiem kawałków, których byliśmy bardzo pewni. I tak powstał nasz Raj" - mówi o nowej płycie Justyna Święs. Z wokalistką The Dumplings i jej scenicznym partnerem Kubą Karasiem przed koncertem w Centrum Edukacji i Inicjatyw Kulturalnych w Olsztynie rozmawiał Wojtek Miśkiewicz.

Jak młodzi muzycy wyobrażają sobie tytułowy raj? "Troszeczkę tak, jak teraz żyjemy. Grając, ciesząc ludzi naszą muzą" - mówi Justyna Święs.

Nowa płyta jest dojrzała. Choć duet The Dumplings to wciąż młody projekt, zagrał już mnóstwo koncertów. Justyna Święs i Kuba Karaś zbierają też doświadczenia współpracując z innymi artystami. "Dużo ludzi mówi, że jest to nasza pierwsza dojrzała płyta. Ale to chyba normalne. Mamy już dwie za sobą. I już mamy doświadczenie. Teksty wszystkie są po polsku. To celowe, bo w Polsce fajnie się śpiewa w tym naszym języku" - ocenia Justyna. A Kuba dodaje: "Dużo czasu minęło od naszego poprzedniego albumu, więc dużo się wydarzyło.  Mieliśmy czas, żeby to wszystko sobie przemyśleć, zebrać doświadczenia. I dlatego też tak to chyba wygląda i brzmi."

Nagrywanie nowego materiału trwało trzy tygodnie. Jak zwykle - Justyna i Kuba zdecydowali się wyjechać ze stolicy, by w pełni skupić się na tworzeniu muzyki. "Ta praca zawsze wygląda podobnie. Wyjeżdżamy do jakiegoś miejsca na odludziu, by odciąć się od zewnętrznych bodźców. Zwozimy dużo sprzętu. Justyna przywozi z sobą dużo książek. I pracujemy! Ja dłubię, składam te puzelki, Justyna dokłada swoje pomysły, śpiewa pierwsze wersje wokali... I to wszystko później składamy w całość. A potem dopracowujemy materiał w Warszawie.

Z Justyną Święs i Kubą Karasiem z grupy The Dumplings spotkał się Wojtek Miśkiewicz. Zapraszamy do wysłuchania rozmowy!

Płyta "Raj" ukazała się 21 września. To trzeci studyjny krążek The Dumplings.

Przyjaciele - stań się jednym z nich: