Aktualności
26.10.2018

Crush zagrał w studiu Radia UWM FM

12 października w studiu Radia UWM FM gościliśmy trójmiejską grupę Crush. Młody heavy metalowy zespół zagrał swój premierowy materiał oraz opowiedział nam o swoich planach. Ich występ zainaugurował nowy cykl muzycznych Live Sesji. Raz w miesiącu będziemy zapraszać Was na spotkania z młodymi zespołami.

Crush to młody zespół heavy-metalowy z Gdańska, którego obecny skład uformował się pod koniec 2017 roku. Początki kapeli sięgają jednak roku 2012. Wtedy też grupa zaczęła snuć plany o wyjściu z piwnicy, w której odbyła wiele prób i nieźle się napociła pracując nad materiałem.

"Hasło heavy metal nie do końca dobrze opisuje naszą muzykę. Jesteśmy otwarci również na inne gatunki. Komponując utwór nie myślimy o tym. Tworzymy muzykę. Ok - heavy metal jest pewną łatką. Ale my wychodzimy dużo bardziej poza nią. Każdy z nas słucha innej muzyki i gdzieś znajdujemy ten wspólny punkt. Łączymy się, tworzymy coś swojego i mamy świadomość, że to jest tylko nasze" - mówi basista Piotr Bonar.

W planach mają koncerty. Chcieliby także wystąpić m.in. w eliminacjach do Pol'n'Rock Festivalu. "Nawet gdybyśmy się nie dostali i tak będzie do fajna przygoda. Dużo osób na tych eliminacjach jest i może nas posłuchać. Jak się nawet jednej osobie spodobamy, to dla nas to już będzie coś dobrego" - mówi wokalistka Ania Stankiewicz.

Z Anią Stankiewicz i Piotrem Bonarem z zespołu Crush rozmawiał Piotr Szauer. Posłuchajcie!

Ich brzmienie to iloczyn ciężkiej, wysokozmineralizowanej rytmiki perkusji, melodyjnych heavy-metalowych riff'ów przeplatanych niskokalorycznymi dźwiękami emocjonalnych ballad oraz basu przypominającego o duchu rock'n'rolla. A wszystko to skontrowane przez aksamitny głos frontkobiety (ang. frontwoman). Od kilku miesięcy Crush intensywnie koncertuje na północy Polski.

Zespół tworzą:
Ania Stankiewicz - wokal
Szymon "Seagal" Smerek - gitara
Zid Sigard - gitara
Piotr Bonar - bas
Janek Tomaszewicz - perkusja

Kolejna Live Sesja w Radiu UWM FM już w listopadzie. Szczegóły niebawem na 95,9 fm!

Przyjaciele - stań się jednym z nich: