Aktualności
03.10.2018

Romantycy Lekkich Obyczajów w jesiennej trasie

24 miasta odwiedzą jesienią Romantycy Lekkich Obyczajów. Olsztyńska grupa zabiera z sobą w trasę także kilka zaprzyjaźnionych kapel, w tym trzy olsztyńskie grupy: Brylanty & Bażanty, Rosochate oraz Traffic Junky. Z Adamem Millerem i Damianem Lange spotkaliśmy przed koncertem w klubie Nowy Andergrant.

"Jesień 2018 roku jest dla nas bardzo pracowita. Pół roku przygotowywaliśmy się do tej trasy. I teraz wrzuciliśmy nasze truchła do busa i puściliśmy się w Polskę" - mówił Adam Miller przed koncertami w Olsztynie i Warszawie. "Ten koncert w Stodole w Warszawie będzie takim konkretnym wydarzeniem, bo chcemy go nakręcić w całości. Będzie to coś w rodzaju DVD, ale do internetu. Dzieje się!".

Czego możemy spodziewać się po jesiennych koncertach RLO? "Repertuar - z racji trzech płyt za nami - jest najdłuższy. To jest takie bardzo długie The Best Of. Sami właściwie jeszcze sobie wgrywamy tą czasówkę, odległość na scenie. Ale nie jest źle. Na pierwszy rzut oka playlista wydawała się krwiożercza (że zejdziemy nieprzytomni), ale okazuje się, że jest do zagrania i całkiem się dobrze z nią czujemy. Oczywiście miksujemy wszystkie trzy płyty z dużym naciskiem na trzecią - Neoromantyzm" - zdradza Damian Lange.

Z Adamem Millerem i Damianem Lange w audycji Uwierz w Muzykę rozmawial Piotr Szauer. Posłuchajcie!

Trzeci album Romantyków Lekkich Obyczajów "Neoromantyzm" ukazał się w kwietniu tego roku. Jak przyznają muzycy - zrobili sobie teraz roczną przerwę w tworzeniu nowego materiału i skupiają się na graniu. Jesienna trasa wystartowała 21 września. Grupę będzie można usłyszeć m.in. w Olsztynie, Warszawie, Toruniu, Poznaniu, Łodzi, Lublinie, Białymstoku, Kielcach, Krakowie, Wrocławiu, Szczecinie i Gdańsku.

Przyjaciele - stań się jednym z nich: