Aktualności
05.06.2018

Cuba de Zoo zagrał na KortoFeście

Ostródzki zespół Cuba de Zoo była gościem tegorocznej dziewiątej edycji festiwalu KortoFest. Grupa wróciła do koncertowania z nowym perkusistą Aleksandrem Ostrowskim. O planach i... wspomnieniach z czasu studiów w Kortowie Michałowi Napiórkowskiemu opowiedział Kuba Podolski.

"Zespół gdy trochę się zaszywa to są dwie możliwości: albo kończy działalność i powoli odchodzi w siną dal, albo zbiera siły. W naszym przypadku zdecydowanie jest to ta druga sytuacja! Zbieramy siły - mamy zmianę na pozycji bramkarza, tzn. bębniarza. Ale też myślimy o jakimś zupełnie innym podejściu do muzyki dla nas" - tłumaczy ostatnią nieobecność zespołu na scenie Kuba Podolski.

Koncert Cuba de Zoo podczas KortoFestu był pierwszym w tym roku. "I nie wiem, czy nie jedynym!" - dodaje frontman zespołu. "Dzisiaj nie robimy żadnego wysiłku, żeby stanąć na scenie. Zostaliśmy tu zaproszeni, więc mężnie żeśmy na to zaproszenie odpowiedzieli przyjeżdżając. Z czego się bardzo cieszymy. Natomiast mamy pewną taką idę polegającą na tym, że chcielibyśmy zrobić pewien krok muzyczny do przodu. To jest pewne nasze marzenie i kierunek. Nie wiem czy nam się uda. Chodzi o to, żeby bardziej zaznaczyć nasz rozwój."

Jak zmieni się muzyka grupy? Posłuchajcie! Z Kubą Podolskim rozmawiał Michał Napiórkowski.

Przyjaciele - stań się jednym z nich: