Aktualności
02.07.2017

Łukasz Jędrys zwycięzcą 44. Spotkań Zamkowych

Łukasz Jędrys zwycięzcą konkursu 44. Ogólnopolskich Spotkań Zamkowych "Śpiewajmy Poezję" w Olsztynie! Olsztynianin zdobył Nagrodę Główną im. Agnieszki Osieckiej dla Najwybitniejszej Indywidualności Spotkań.Jury w składzie: Basia Raduszkiewicz, Mirosław Czyżykiewicz i Jerzy Satanowski przyznało także cztery równorzędne I nagrody. Oto laureaci:
- Alicja Juszkiewicz z Olsztyna
- Gabriela Kundziewicz z Wasilkowa
- Dorota Sowa Kuziela z Gdańska
- Izabela Szafrańska i Paweł Sokołowski z Białegostoku

Do koncertu laureatów zaproszeni zostali ponadto: Marta Horyza z Wrocławia, Grzegorz Paczkowski z Warszawy, Paulina Talarska z Zambrowa i Natalia Zaręba z Wólki Kozodawskiej.

Z laureatami konkursu rozmawiał Piotr Szauer.

Łukasz Jędrys

Alicja Juszkiewicz

Gabriela Kundziewicz

Dorota Sowa Kuziela

Izabela Szafrańska i Paweł Sokołowski

Grzegorz Paczkowski

Festiwal odbył się w dniach 28 czerwca - 1 lipca 2017 roku. Podczas czterech wieczorów koncertowych na scenie pojawili się m.in.: Joanna Lewandowska, Grzegorz Bukała, Marek Dyjak, Raz Dwa Trzy oraz goście jubileuszu 45-lecia pracy artystycznej Jerzego Satanowskiego: Stanisława Celińska, Krystyna Tkacz, Dorota Osińska, Andrzej Poniedzielski, Mirosław Czyżykiewicz, Zbigniew Zamachowski, Mariusz Kiljan i Jan Janga Tomaszewski.

Rozmów z gośćmi tegorocznych Spotkań Zamkowyh "Śpiewajmy Poezję" mogliście wysłuchać w poniedziałkowe wieczory po 20 w audycji Strefa Niepotrzebnych Słów i Dźwięków. To dwie z nich.

O swoich wrażeniach z Olsztyna, nowym zespole Lepi.My, współpracy z Grażyną Łobaszewską oraz festiwalu w Jarocinie opowiada Julita Zielińska - laureatka głównej nagrody konkursu Spotkań Zamkowych "Śpiewajmy Poezję" sprzed roku.

O płycie "Mężczyźni mojego życia... Marek G. z Krakowa", planach artystycznych i innych ważnych postaciach na swojej scenicznej drodze opowiada Joanna Lewandowska.

Przyjaciele - stań się jednym z nich: