Aktualności
31.03.2017

Fajrant - "Hipokryzja"

Fajrant to punk-rockowa kapela z Olsztyna grająca od 2000 roku. Zespół tworzą:  Eryk Mazur (wokal), Adam Borkułak (gitara/wokal), Bartosz Leszczyński (gitara), Marcin Woźnowski (gitara basowa/wokal) i Konrad Wiateska (perkusja). Debiutowali w 2013 roku krążkiem "Takie proste”. 1 kwietnia ukaże się ich drugi longplay „Hipokryzja”.

Przed koncertem promującym nowy krążek z Adamem Borkułakiem spotkał się Michał Napiórkowski. "Ta płyta to bunt przeciw bezmyślności, głupocie, hipokryzji. Raczej chodzi tu o bunktowanie się w stosunku do cech charakteru ludzi - na skalę masową. Wszystkie utwory dotyczą jakiejś sfery życia społecznego, która nie jest doskonała. Zawsze może być lepiej. To nasza recenzja." - opowiada autor tekstów.

Płyta - choć muzycznie odwołująca się do najlepszych lat polskiego punk-rocka - porusza tematy współczesne. Od zaniepokojenia nasileniem się działania ruchów nacjonalistycznych, przez wyzysk korporacyjny, po głos antyklerykalny i pacyfistyczny.

Adam Borukułak jest także związany z grupą Kapiszony. "Pomysł na ten zespołów wziął się stąd, że mieliśmy dwuletnią przerwę z Fajrantem. Zawsze chciałem stworzyć taką alternatywną formację - grającą lżej, bardziej wysublimowane dźwięki z tekstami zawierającymi przemyślenia dojrzałego mężczyzny. Była to grupa otwarta. Kto chciał dołożyć coś od siebie - zapraszaliśmy go do nas. Wykrystalizował się skład. Uczymy się od siebie nawzajem."

Zapraszamy do wysłuchania rozmowy.

Płyta "Hipokryzja" grupy Fajrant ukazuje się 1 kwietnia. Znajdziecie na niej dziewięć piosenek. Polecamy!

Przyjaciele - stań się jednym z nich: