Aktualności
25.05.2024

"Na południu bez zmian" - Daria ze Śląska opowiada nam o swojej drugiej płycie

"Na południu bez zmian" to druga studyjna płyta Darii ze Śląska. Album ukazał się niemal równo rok po premierze nagrodzonego dwoma Fryderykami debiutu wokalistki. A my wykorzystaliśmy jej przyjazd na Kortowiadę, by w studiu Radia UWM FM porozmawiać o pracy nad tym wydawnictwem.

Płyta "Na południu bez zmian" ukazała się w miniony piątek 24 maja. Brzmieniowo pokazuje już nieco inne oblicze artystki. Mamy tu do czynienia z mniejszym ciężarem, ale dalej ze szlachetnością i chwilami lekkim brudem. To za sprawą hiphopowych beatow (Czarny HiFi) i kooperacji (Małpa, Młody), które dodają jej ulicznej szczerości i siły blokowiska. Momentami wpada nawet w uwalniający taneczny puls.

Podobnie jak przy debiucie, tak i tutaj, Darię wspierało kilku producentów. Wspomniany już Czarny HiFi, Kuba Galiński oraz Moo Latte, którzy wnieśli świeże spojrzenie, a także obecni przy pierwszej płycie: Bartek Tyciński i Hubert Zemler, Olek Świerkot, Kortez i Żenia Szadziul. 

O czym opowiada album? "To opis moich aktualnych relacji - ze sobą i z moimi bliskimi. Jest dużo mniej gruzu niż na pierwszej płycie, a więcej nadziei. Spoiwem dla piosenek jest to, w jaki sposób piszę" - mówiła w naszym studiu Daria.

Posłuchajcie rozmowy Piotra Szauera z Darią ze Śląska!

Dodajmy, że Daria ze Śląska ostatecznie nie zaśpiewała na kortowiadowej scenie. Organizatorzy odwołali jej koncert ze względu na trudne warunki atmosferyczne.

Przyjaciele - stań się jednym z nich: