Aktualności
30.04.2024

Jacek Kleyff: Całe życie miałem poczucie straty czasu

Jacek Kleyff wydał w tym roku z Orkiestrą na Zdrowie nowy album zatytułowany "Umieją". Jednak koncertuje obecnie z nową grupą - Wielkie Nie Wiem. O artystycznym spotkaniu z Małgorzatą Makowską, Karolem Gadzało, Antkiem Sojką i Kubą Sojką opowiedział Joannie Barchetto. Posłuchajcie!

 

Najnowszy album Jacek Kleyff nagrał z Orkiestrą Na Zdrowie. Na płytę "Umieją" składa się 11 premierowych utworów oraz cover wcześniej wydanej piosenki "Nyska". Orkiestra Na Zdrowie istnieje od jesieni 1986 roku i jak określają sami członkowie zespołu, tworzą naturalną muzykę do ruchu i do słuchu, silnie osadzoną w rytmie.

„KUJAWIAK ABORYGEŃSKI Z JAMAJKI, TROCHĘ RUSKI, TROCHĘ WĘGIERSKI, SPOD OSTROŁĘKI” - komentuje najnowsze wydawnictwo lider grupy - Jacek Kleyff. "Orkiestra na Zdrowie podlega pewnemu zasuszeniu. Musi być podlana nowymi czasami. Zrobiła właśnie płytę i fajnie. Ale teraz głównym nurtem naszego przebywania razem jest Wielkie Nie Wiem" - zdradza Jacek Kleyff. I dodaje: "Pierwszy raz w życiu jestem udziałowcem składu, w którym po prostu nie ma focha. Całe życie miałem poczucie straty czasu."

Na scenie podczas koncertów i w trasie obecnie towarzyszą mu: Kuba Sojka (instrumenty perkusyjne, śpiew), Antek Sojka (realizator dźwięku), Małgorzata Makowska (harmonia pedałowa, ukulele, śpiew) i Karol Gadzało (kontrabas, piła, śpiew). To właśnie grupa Wielkie Nie Wiem.

Z Jackiem Kleyffem i jego kompanami rozmawiała Joanna Barchetto. Posłuchajcie!

Przyjaciele - stań się jednym z nich: