Aktualności
28.03.2024

Zrób to sam: zorganizuj koncert w swoim mieście!

Łukasz "Tukan" Kamiński i Rafał Szumny od lat organizują koncerty w Szczytnie. Dzięki "porozumieniu ponad podziałami" (jak śpiewał Kazik) w liczącym 22 tysiące mieszkańców mieście w kwietniu wystąpi zespół Dezerter. W planach są kolejne wydarzenia promujące kulturę niezależną na Mazurach. O czym obaj panowie opowiedzieli Michałowi Napiórkowskiemu.

Żyjemy w czasach, gdy wydarzenia muzyczne to produkt, jak każdy inny. Organizacją koncertów zajmują się zarówno wielkie komercyjne agencje, jednostki samorządowe, jak i mniejsze firmy bookingowe. W niewielkich miejscowościach z dostępem do występów na żywo jest jednak znacznie trudniej. W wielu przypadkach trzeba liczyć wyłącznie na lokalnych promotorów. Dzięki ich entuzjazmowi, szerszej wizji i nabytemu doświadczeniu niemożliwe staje się możliwym.

Jednym z dobrych przykładów wcielania idei "zrób to sam" (do it yourself) jest działalność Łukasza "Tukana" Kamińskiego i Rafała Szumnego w Szczytnie. Pierwszy wywodzi się z niezależnej sceny punk rockowej i w przeszłości zorganizował w rodzinnym mieście grubo ponad sto koncertów. Drugi jest wierny muzyce metalowej. Dzięki "porozumieniu ponad podziałami" (jak śpiewał Kazik) w liczącym 22 tysiące mieszkańców mieście wystąpi zespół Dezerter. Koncert odbędzie się w piątek 12 kwietnia w klubie Agaton. W planach są kolejne wydarzenia promujące kulturę niezależną na Mazurach.

Z organizatorami koncertu rozmawiał Michał Napiórkowski. Posłuchajcie!

Przyjaciele - stań się jednym z nich: