Aktualności
20.03.2024

Decadent Fun Club zagrali w Olsztynie materiał z debiutanckiej płyty

16 marca w olsztyńskim pubie LAS wystąpił zespół Decadent Fun Club. Grupa po kilku latach swojej działalności na początku tego roku wydała w końcu swój debiutancki album  "OKO". O pracy nad tym materiałem Mai Romaniewicz opowiedział Paweł Ostrowski - wokalista i autor piosenek. Posłuchajcie!

 

Po kilku latach intensywnego koncertowania w klubach, kawiarniach, piwnicach, skłotach oraz na największych scenach festiwalowych (m.in. Męskie Granie, Pol’and’Rock, Jarocin, OFF Camera, Castle Party, FAMA) Decadent Fun Club 23 lutego tego roku wydali długo wyczekiwany album "OKO". Środki na realizację płyty w dużym stopniu pochodzą od fanów, którzy wzięli udział w zrzutce, dzięki czemu zespół mógł zadbać o najwyższą jakość przy jednoczesnym zachowaniu całkowitej swobody artystycznej.

W odróżnieniu od wczesnych, anglojęzycznych utworów DFC, krążek "OKO" zawiera 10 piosenek z polskimi tekstami. Za brzmienie odpowiada dwóch producentów: Leszek Biolik i Bartek Szczęsny.

"Bardzo naturalnie czuję się na scenie. Natomiast w studio nie czuję tych wibracji. Dużo czasu poświęciłem na nauczenie się pracy w studiu, bo to w zasasdzie mój pierwszy album" - przyznaje Paweł Ostrowski. "To śpiewanie jest na pewno jakąś formą terapii. Natomiast ja podczas tworzenia tekstów, zawsze dbam o to, żeby ludzi nie dołować. Generalnie te utwory nasze w większości gdzieś biorą się z takich niekoniecznie wesołych sytuacji, refleksji czy doświadczeń, czasem nawet trudnych przeżyć."

Z Pawłem Ostrowskim rozmawiała Maja Romaniewicz. Posłuchajcie!

 

Zespół Decadent Fun Club wystąpił w Olsztynie 16 maraca. Gościem specjalnym koncertu w pubie LAS była też Anja Orthodox z Closterkellera.

Przyjaciele - stań się jednym z nich: