Aktualności
20.11.2023

Mariusz Duda: Każdy z nas się czegoś boi

"AFR AI D" - to tytuł nowego solowego albumu lidera Riverside i Lunatic Soul. Mariusz Duda promując swoją płytę spotyka się z fanami w całej Polsce. Odwiedził także bliski mu Olsztyn i... Radio UWM FM. Piotr Szauer zapytał go więc m.in. o to, czy obawia się sztucznej inteligencji. Ale muzyk zdradził nam też swoje plany na kolejne dwa lata!

"Każdy z nas czegoś się boi. Zwłaszcza w dzisiejszych trudnych i niepewnych czasach. Każdy z nas zmaga się ze swoimi demonami. Ze swoimi lękami. Raczej się ich nie pozbędziemy. Ale możemy nauczyć się z nimi żyć. Możemy nabierać do nich dystansu. Możemy też sprawiać, że nie będą dominowały naszego życia. O tym przede wszystkim jest album AFR AI D. O oswajaniu naszych koszmarów" - przyznaje Mariusz Duda.

Znany z Riverside i Lunatic Soul multiinstrumentalista, wokalista i kompozytor pomimo intensywnej trasy Riverside promującej opublikowany na początku tego roku album „ID.Entity", znalazł czas na nagranie kolejnego solowego krążka. Tym razem album sygnowany jest jego imieniem i nazwiskiem.

Dlaczego powstał właśnie teraz? Czy powinniśmy obawiać sie sztucznej inteligencji? I jak może wpłynąć ona na rynek muzyczny? M.in. o to Mariusza Dudę w studiu Radia UWM FM pytał Piotr Szauer. Muzyk zdradził też swoje plany na kolejne dwa lata. W 2024 roku ma ukazać się ósmy krążek projektu Lunatic Soul. A w 2025... kolejna płyta Riverside.

Zapraszamy do wysłuchania rozmowy!

Przyjaciele - stań się jednym z nich: