Aktualności
01.11.2023

Bajzel: Walczę z własnymi ograniczeniami

27 października w olsztyńskim pubie LAS (zresztą nie pierwszy i zapewne nie ostatni raz) wystąpił Bajzel. Tradycyjnie już wykorzystaliśmy tę okazję, by spotkać się z Piotrem Piaseckim i zapytać o ostatnie działania, najbliższe plany i... No właśnie - o co jeszcze? Posłuchajcie rozmowy Szymona Tołpy!

Bajzel to artysta awangardowy, przełamujący konwenanse w sztuce. Tworzy ekscentryczny One Man Band. Autor tekstów, kompozytor i wykonawca swoich autorskich utworów. Będąc na jego koncercie doświadcza się wybuchu muzycznej energii. Jeden człowiek za pomocą zapętlania sampli perkusyjnych, gitar i wokali tworzy muzykę przypominającą kilkuosobowy zespół. Znany z wysoce charyzmatycznych i energetycznych koncertów, które przysporzyły mu wielu fanów w całej Polsce. 

"Jak mówił Tymon Tymański - najłatwiej się dzieli przez jeden. Odkryłem loopery i ten eksperyment trwa. Walczę z własnymi ograniczeniami. A ograniczenia wzmacniają inwencję" - tłumaczy swoje solowe działania Piotr "Bajzel" Piasecki.

Jego dyskografię zamyka album "Game Over" - z muzyką do gry Ski Jump Simulator. A nad czym pracuje obecnie? "Może wydam teraz taką płytkę na szybko. Zbiorę parę starych kawałków i parę nowych. To będą adaptację różnych piosenek. Na przykład przerobiłem... Etiudę Rewoluzycją Chopina! Śpiewam tam o tym, że nie chcemy rewolucji. Mam parę takich adaptacji. Pozwalam sobie wyciągnąć z utworu esencję i stworzyć coś nowego. Mam też jeden nowy projekt z kolegą... znanym aktorem. Ale na razie jeszcze nic nie zdradzam."

Z Piotrem "Bajzlem" Piaseckim spotkał się Szymon Tołpa. Zapraszamy do wysłuchania rozmowy!

Przyjaciele - stań się jednym z nich: