Aktualności
30.10.2023

Neon Mud pracuje nad nowym albumem

28 października w olsztyńskim Carpenter Inn Irish Pubie wystąpiło warszawskie trio Neon Mud. Kapela łączy brudne, garażowe brzmienie ze stylistyką stoner doom metalową. Jak sami postrzegają swoją twórczość? Posłuchajcie rozmowy Krzyśka Buzderewicza z Arkadiuszem "Zwierzakiem" Smolińskim, Januszem Bejmanem i Piotrem "Piterem" Kołakowskim.

 

Choć ich muzykę można zakwalifikować do konkretnego gatunku, członkowie Neon Mud kwestię stylistyki pozostawiają ocenie słuchaczy. "Nie chcemy ludziom sugerować, co to jest, dlatego, że często słyszymy, że jest w tym element współczesnej gotyckości, że słychać troszeczkę Type O Negative. Niektórym kojarzy się to z alkoholicznym stonerem, innym zupełnie nie. Jedni słyszą Motorhead, inni słyszą jeszcze coś innego. To fajne, że można to usłyszeć" - przynają muzycy.

Neon Mud zagrało 28 października koncert z olsztyńską grupą Księżyc i warszawską kapelą Highfly. Na pytanie o nowy materiał, odpowiadają: "Wypuściliśmy teraz dwa single i pracujemy nad nową płytą.  Jesteśmy w trakcie pracy, więc ciężko stwierdzić, kiedy to wyjdzie. Ale - jak najbardziej, nowa płyta nadchodzi!".

Posłuchajcie rozmowy Krzyśka Buzderewicza!

Przyjaciele - stań się jednym z nich: