Aktualności
18.10.2023

Swiernalis: Jestem zmęczony branżą muzyczną

13 października w olsztyńskiej Kuźni Społecznej wystąpił Swiernalis. Przed koncertem Szymon Tołpa miał okazję spotkać się z nim i porozmawiać m.in. o wydanej w kwietniu płycie "Stoicki Niepokój", ale też o projekcie Kryształy, który tworzy wspólnie z Michałem Kmieciakiem. Zapraszamy do wysłuchania rozmowy!

W kwietniu tego roku Swiernalis wydał swój trzeci album "Stoicki Niepokój". Promowały ją single: "Kryptowaluta", "Myśliwy" czy "Cherry". To płyta elegancka i emocjonalna jak poprzednie, ale brutalniejsza. Słowo to rzadko pada w kontekście muzyki alternatywnej, pop-rockowej, art-popowej czy ambitnego środka. Teksty Pawła, niezmiennie osobiste i szczere, trafiają tam, gdzie trafić powinny nie tracąc waloru aktualności.

Wszystkie utwory powstały na przestrzeni ostatnich trzech lat, jakie upłynęły od ukazania się "Psychicznego Fitnessu". To może tłumaczyć tytuł. Swiernalis widzi to tak: "Niepokój to moje status quo. Czuję się "swój", czując niepokój. Przywykłem do tego, że jak coś jest za dobrze, to zaraz się to... zmieni."

O tym krążku, ale też współtworzonych przez artystę projektach Kryształy i Hoszpital ze Swiernalisem rozmawiał Szymon Tołpa. Posłuchajcie!

Przyjaciele - stań się jednym z nich: