Aktualności
09.03.2023

Farben Lehre życzy zdrowia

Olsztyn był jednym z przystanków ogólnopolskiej trasy Punky Reggae Live organizowanej przez zespół Farben Lehre. Dzień przed wizytą w naszym regionie, grupa wydała nowy album "Na zdrowie". Michał Napiórkowski spotkał się więc z Wojciechem Wojdą, by porozmawiać m.in. o pracy nad krążkiem.

 

"Największe pieniądze na świecie nie zapewnią zdrowia" - tłumaczy wokalista i autor piosenek grupy Farben Lehre, Wojciech Wojda. Tytuł płyty to nawiązanie zarówno do pandemii, jak i popularnego toastu. "Bez wątpienia album jest bardziej optymistyczny i nastrajający pozytywnie niż poprzednie".

Podczas rozmowy z Michałem Napiórkowskim frontman Farben Lehre omówił genezę wielu utworów z płyty "Na Zdrowie", takich jak "Choroba polska", "Nie zamykaj oczu", ""Szeregowiec", "Dalej" czy "Manifest". W kontekście tej ostatniej piosenki, sporo czasu poświęcił na krytykę postawy młodego pokolenia, któremu "nie chce się buntować".

Wojciech Wojda, przy okazji wspominek związanych z niemal 20-letnią historią trasy Punky Reggae Live, podkreślił historyczną rolę Olsztyna. To właśnie w klubie Andergrant odbył się pierwszy koncert dziewiczej trasy, wtedy nazywającej się jeszcze Punky Reggae Party.

Posłuchajcie rozmowy Michała Napiórkowskiego.

 

Olsztyński koncert trasy Punkty Reggae Live odbył się 4 marca na Scenie Zgrzyt w Browarze Warmia. Oprócz zespołu Farben Lehre, wystąpiły tam grupy: Kobranocka, Raggabarabanda a także Zenek Kupatasa.

Przyjaciele - stań się jednym z nich: