Aktualności
07.03.2023

Czyści Jak Łza z Koncertem Terapeutycznym

Działający od 1975 roku w Olsztynie Teatrzyk Piosenki Satyrycznej Czyści Jak Łza pracuje nad nowym materiałem. W planach ma wydanie płyty. A w marcu zaprasza także na premierę nowego programu. Czym jest "Koncert Terapeutyczny"? W audycji Strefa Niepotrzebnych Słów i Dźwięków opowiadali o tym Marek Markiewicz i Jaromir Wroniszewski.

"Koncert Terapeutyczny" grupa Czyści Jak Łza przygotowała z udziałem trójki gości. To znana z Czerwonego Tulipana Ewa Cichocka a także: Barbara Fedoniuk i prof. Jan Kazimierz Wroniszewski. Premiera nowego programu już 11 marca w Galerii Usługa Jazz Barze.

"Nie musimy już wielu rzeczy robić gwałtownie. Możemy trochę spokojniej podchodzić do spraw codzienności. A przy tym powrócić do rzeczy, które po drodze zostały niedokończone - pewnych pomysłów związanych z grupą. M.in. dlatego żeśmy zrealizowali ten program" - mówił w studiu Radia UWM FM Marek Markiewicz. "W naszym nowym projekcie znajdą się zarówno zupełnie premierowe piosenki, jak i rzeczy, które tworzyliśmy jeszcze na studiach, lata temu. Te dawniejsze rzeczy poddaliśmy pewnym przeróbkom. Bo tak żeśmy sobie obiecali już spotykając się na emeryturze, że będziemy podchodzić na nowo do tego, co zrobiliśmy wcześniej. I okazało się, że te starsze utwory można też na nowo powołać do życia. I one też będą prezentowane w tym programie."

Z Markiem Markiewiczem i Jaromirem Wroniszewskim rozmawiał Piotr Szauer. Posłuchajcie!

Artyści przyznali też w naszym studiu, że myślą poważnie o zarejestowaniu nowych piosenek na płycie.

Przyjaciele - stań się jednym z nich: