Aktualności
10.11.2022

Poznajcie Muzykantów Serca

Marek Ruczko to olsztyński pedagog, animator kultury, instruktor jogi i muzyk. Po kilku latach od zakończenia działalności przez prowadzoną przez niego Orkiestrę Wczorajszego Fasonu, wrócił jako lider Muzykantów Serca. Nie tylko gra na akordeonie i innych instrumentach, ale również śpiewa.

Marek Ruczko był gościem audycji Uwierz w Muzykę. W rozmowie z Michałem Napiórkowskim zdradził powody założenia nowego zespołu. Jak przyznał, Muzykanci to kontynuacja Orkiestry, ale "w innym składzie, w innych aranżacjach i z innym przesłaniem".

Opowiedział też o swoich muzycznych korzeniach i tropieniu muzyki źródeł. Przed laty odkrywał tajemnice ludowych dźwięków Ziemii Radomskiej. "Ta muzyka ma funkcję społeczną. Służy spotkaniu, wypowiadaniu historii, emocji. Towarzyszy różnym obrzędom i ważnym okolicznościom życia. To właśnie tam się tego uczyliśmy".

Posłuchajcie rozmowy!

Marek Ruczko w studiu Radia UWM FM zapraszał także na premierowy koncert Muzykantów Serca "Szkice wiejskie, czarodziejskie", który odbędzie się w piątek 11 listopada w Carpenter Inn.

Przyjaciele - stań się jednym z nich: