Aktualności
24.06.2022

Wakacje w Kortowie. Rusza Akcja Lato!

Studenci Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie kończą letnią sesję egzaminacyjną i opuszczają Kortowo. Ich miejsce w akademikach w lipcu i sierpniu zajmą dzieci i młodzież z całego kraju. Przyjeżdżają tu m.in. na obozy sportowe. Plażę w miasteczku akademickich chętnie odwiedzają także turyści i mieszkańcy Olsztyna.

 

"Akademiki powoli pustoszeją. Kończy się sesja i studenci wracają do swoich domów. Część z nich zadeklarowała pozostanie tu przez wakacje" - mówi Cezary Kurkowski, prezes Fundacji ŻAK Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie. Przypomina też, że od 6 czerwca można rezerwować miejsce w domach studenckich na rok akademicki 2022/2023. "Pierwszy etap rekrutacji trwa do 20 lipca. Drugi etap rozpocznie się później i potrwa do wyczerpania miejsc. Dysponujemy obecnie dziewięcioma domami studenckimi zlokalizowanymi w Kortowie. Mamy przygotowanych ponad 2000 miejsc. Na dziś zgłosiło się ponad tysiąc osób."

Niebawem do miasteczka akademickiego dotrą pierwsze grupy zorganizowane, które przyjadą tu na wakacje. "Akcja Lato właśnie startuje. Pierwsza grupa - prawie 400-osobowa -  dzieci i młodzieży dorze do nas już 26 czerwca. Będą się tu odbywały obozy letnie, obozy sportowe. Dwa akademiki mamy także do dyspozycji gości indywidualnych."

Z Cezarym Kurkowskim spotkał się Piotr Szauer. Zapraszamy do wysłuchania rozmowy!

Jeśli chcecie wypocząć w Kortowie - przypominamy, że od lipca czynna będzie tu nowa restauracja Tafla (dawna Przystań Kortowska). Tam także można wypożyczyć sprzęt wodny (rowery wodne, kajaki), smacznie zjeść czy wynająć apartament.

Przyjaciele - stań się jednym z nich: