Aktualności
22.06.2022

Stabilna pozycja UWM w rankingu Perspektywy 2022

W najnowszym Rankingu Szkół Wyższych Perspektywy 2022 Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie został sklasyfikowany na 32. miejscu. Wśród uniwersytetów zajmuje natomiast jedenastą pozycję. Najwyżej ocenione kierunki studiów to: zootechnika, weterynaria a także kierunki rolnicze i leśne oraz kierunki o żywieniu i żywności.

 

Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie wysoko oceniany jest przede wszyskim za: warunki kształcenia (6. miejsce w kraju), prestiż (22.), potencjał naukowy (23.), efektywność naukową (46.) i wynalazczość (49.). W Rankingu Szkół Wyższych Perspektywy 2022 przełożyło się to na 32. pozycję wśród wszystkich uczelni akademickich (-1) oraz 11. wśród uniwersytetów (także -1).

"Oceniłbym tę pozycję jako stabilną" - mówi Rektor UWM prof. Jerzy Przyborowski. "To dla nas dobra lokata. Tym bardziej, że analizując to, jak wyglądaliśmy w poszczególnych kryteriach w stosunku do innych uczelni, wszystkie zanotowały znaczne wzrosty. My również - szczególnie w takich kryteriach dla nas najważniejszych, jak umiędzynarodowienie czy pozycja absolwentów na rynku pracy - zanotowaliśmy wzrosty."

Z prof. Jerzym Przyborowskim spotkał się Piotr Szauer. Zapraszamy do wysłuchania rozmowy!

Najwyżej ocenione kierunki studiów realizowane na UWM to: weterynaria i zootechnika (drugie miejsce w kraju). Kierunki rolnicze i leśne oraz kierunki o żywieniu i żywności zostały sklasyfikowane na czwartej pozycji. Na piątym miejscu w Polsce znalazła się architektura krajobrazu, na siódmym - geodezja i kartografia oraz inżynieria środowiska a na ósmym - politologia. W najlepszej dziesiątce w swoich kategoriach są także: kierunek lekarski, dziennikarstwo i komunikacja społeczna oraz teologia.

Przyjaciele - stań się jednym z nich: