Aktualności
24.05.2022

Już w sobotę w Kortowie - Koncert Wiosenny

W najbliższą sobotę 28 maja w Centrum Konferencyjnym Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie odbędzie się tradycyjny "Koncert Wiosenny" Zespołu Pieśni i Tańca "Kortowo". Po dwóch latach przerwy ponownie oklaskiwać będzie mógł go komplet publiczności. Wejściówki rozeszły się błyskawicznie.

 

"To dla nas ważny koncert. Pierwszy po pandemii, na którym możemy wypełnić salę. Wejściówki rozeszły się bardzo szybko. I jest nam niezmiernie przykro, że nie wszystkim udało się je zdobyć" - mówiła w studiu Radia UWM FM dr inż. Ewa Kokoszko, kierująca Zespołem Pieśni i Tańca "Kortowo". "Wystąpi grupa reprezentacyjna zespołu. Po dwóch latach przerwy zaprezentuje się też drugi skład, czyli grupa naborowa. Zatańczy z nami również grupa dziecięca, która od lutego przygotowywała swoją prezentację. Pojawia się też oldboje, czyli grupa byłych członków, która spotyka się raz w tygodniu i sama pracuje"

Grupa zaprezentuje się w pełnym około dwugodzinnym programie. W repertuarze m.in.: tańce warmińskie, rzeszowskie, żywieckie, lubelskie, łowickie (w nowych strojach), krakowiak oraz folklor starej Warszawy.

Z Ewą Kokoszko spotkał się Piotr Szauer. Zapraszamy do wysłuchania rozmowy!

Tradycją "Koncertu Wiosennego" jest także pożegnanie osób, które kończą swoją przygodę z Zespołem Pieśni i Tańca "Kortowo". To zawsze wzruszający moment. "W tym roku będzie to duże pożegnanie - po dwóch latach pandemii. Aż 13 osób będzie się żegnać z zespołem - w tym bardzo doświadczeni i bardzo dobrzy tancerze, śpiewacy oraz instrumentaliści. Będzie to na pewno emocjonujący moment. Niektórzy z nich byli z nami nawet 10 lat. Będziemy musieli teraz pracować, by nadrobić tą stratę..." - mówi Ewa Kokoszko.

Dodajmy, że ZPiT "Kortowo" wystąpi także w Centrum Konferencyjnym UWM 1 czerwca o 18:00. Z okazji Święta UWM uczelnia organizuje koncert, w którym zaprezenują się również Orkiestra Akademicka UWM w Olsztynie oraz Studio Wokalne ACK.

Przyjaciele - stań się jednym z nich: