Aktualności
16.05.2022

Sukcesy tancerzy ZPiT "Kortowo"

Najmłodsi i ci nieco starsi przedstawiciele Zespołu Pieśni i Tańca "Kortowo" wystartowali w dniach 14-15 maja w XIX Królewskim Turnieju Tańców Polskich w Wilanowie. Do Olsztyna wrócili z nagrodami. O czym w studiu Radia UWM FM opowiadała Alicja Baran. Zapraszała także na "Koncert Wiosenny".

Festiwal był szczególnym doświadczeniem dla najmłodszej grupy tancerzy. Pierwsze miejsce w kategorii II C wywalczyli: Katarzyna Wojnar i Marcel Rutka, zaś piąte - Maja Krasnowska i Jan Witek. Z dobrej strony zaprezentowali się także w eliminacjach Maja Osetek i Tymon Gruszka, choć treningi z grupą rozpoczęli... trzy tygodnie temu.

"To pary, które debiutowały. Trenują w naszej grupie dziecięcej - utworzonej w lutym" - mówiła w studiu Radia UWM FM Alicja Baran. "Część z nich wcześniej miała styczność z tańcem. Więc nie jest to dla nich totalna nowość. Tańczą jednak w nowym zespole, pod okiem nowego instruktora. Były przeszczęśliwe! Konkurencja była ogromna - w ich kategorii wiekowej (10-12 lat) startowało aż 30 par z całej Polski. Jest to ogromny sukces, którego się nie spodziewaliśmy."

W Wilanowie dobrze zaprezentowały się także starsze pary. Studenci Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie Patrycja Staniszewska i Piotr Hertrampf w kategorii V B zajęli czwarte miejsce. Natomiast mistrzowska para Alicja Baran i Michał Baran (którzy na koncie mają już mnóstwo sukcesów) byli drudzy w kategorii VI A.

Z Alicją Baran z Zespołu Pieśni i Tańca "Kortowo" spotkał się Piotr Szauer. Zapraszamy do wysłuchania rozmowy!

A już 28 maja o 17:00 w Centrum Konferencyjnym UWM w Olsztynie Zespół Pieśni i Tańca "Kortowo" wystąpi w tradycyjnym Koncercie Wiosennym. "Będą nowości. Pojawią się studenci i nasze dzieci. Będziemy prezentować nowe regiony, ale też nowe stroje" - zapowiada Alicja Baran.

Przyjaciele - stań się jednym z nich: